JSME GARANTEM PRŮVODCE NATIONAL GEOGRAPHIC

JSME LICENCOVANÍ SPECIALISTÉ NA AUSTRÁLII

mapa austrálie

Nový Zéland KOMPLET s českým průvodcem

Termín: 
20.01.-10.2.2019
Nový Zéland KOMPLET s českým průvodcem
Cena od: 
115 500 CZK
Největší zajímavosti: 

To NEJLEPŠÍ ZE SEVERNÍHO I JIŽNÍHO ostrova Nového Zélandu, licencovaní čeští průvodci. Centrum maorské kultury ROTORUA, poloostrov COROMANDEL, tradiční maorská kultúrai, sopečný NP TONGARIRO, vinice a zálivy Marlborough, plavba po FJORDU MILFORD SOUND, jízda tryskovým člunem kaňonem Skippers, úchvatný NP Mt COOK s horami a ledovci. 

10 DŮVODŮ PROČ VYBRAT ZÁJEZD S GO2 DO AUSTRÁLIE:

 
1. PŘÍRODA NA PRVNÍM MÍSTĚ
Prověřený program - rozmanitá australská příroda 60%, domorodá kultura 20%, města a historie 20%. Víme, jak se vyhnout davům.
 
2. ZÁŽITKOVÝ PROGRAM
Denní program je pečlivě sestaven - obsahuje dostatek času na zážitky, není uspěchaný a zároveň umožňuje odpočinek po programu.
 
3. POHODLNÝ PRŮBĚH
První polovina zájezdu je etapová s každodenními přesuny, druhá polovina zájezdu je hvězdicová s jednodenní výlety do okolí ze stejného místa. 
 
4. DŮRAZ NA DETAIL
Perfektní znalost navštívených míst umožní být ve správný čas na správném místě. Naši průvodci mají také své oblíbené tipy, které vám rádi ukáží.
 
5. ZNÁME NAŠE ZÁKAZNÍKY
Zájezd je fyzicky nenáročný a je vhodný pro všechny věkové skupiny - většina klientů je ve věku 40+, obvykle páry, případně jednotlivci či menší skupiny přátel. Česká a slovenská klientela.
 
6. REFERENCE
Rádi vám poskytneme kontakt na klienty, kteří již zájezd absolvovali, abyste se mohli nestranně informovat o průběhu zájezdu.
 
7. ROZVÍJEJTE SVÉ ZÁJMY
Milovníci orchideí? Znalci vína? Program na místě ladíme podle zájmu klientů - focení, papoušci, vinice, koupání, grilování, muzea, nákupy apod. 
 
8. DETAILNÍ PODKLADY
Podrobné informační pokyny s důrazem na letecké přesuny a vstupní procedury jsou součástí všech našich zájezdů. Pravidelně pořádáme předodletové schůzky.
 
9. ZNÁME NAŠI KONKURENCI
Tvoříme prvotřídní produkty. Naše programy jsou delší, levnější, obsahují více nekomerčních lokalit a velmi kvalitní ubytování. Navíc mají naše zájezdy pevně daný denní program, čímž odpadají případné nejasnosti a zklamání. 
 
10. LICENCE A POVOLENÍ
Vlastníme všechna povolení k průvodcování osob v Austrálii, vč. komerční autobusové dopravy a licence Uluru - Kata Tjuta National Park.  
 

CESTOVNÍ KANCELÁŘ GO2:

 • Dlouholetá specializace a zkušenosti s plánováním cest do Austrálie. Itineráře zájezdů sami tvoříme, nekopírujeme.
 • Kancelář v Praze a Sydney, partneři Tourism Australia pro ČR - certifikát AU specialisty.
 • Jako jediní v ČR jsme licencovaný dopravce v Austrálii a držitelé průvodcovské licence v NP Uluru - Kata Tjuta.
 • Odborná garance knižního průvodce National Geographic Australia

Naše kvalifikované rady dokážou ušetřit nemalé finanční prostředky !

Podrobný itinerář

 

Den 1 - 2: Odlet z Prahy

Odlet z Prahy na Nový Zéland. Volba letecké společnosti bude upřesněna s vypravením zájezdu. Nejčastěji volíme spojení Emirates na trase Praha - Dubaj - Auckland (odlet Praha 20:45, přestup Dubaj, technický stop v Sydney). V ceně zájezdu jsou letenky v cestovní třídě economy.


Den 3: Přílet do Christchurch

• přivítání českým průvodcem

Dle letenek přílet do Christchurch v brzkých odpoledních hodinách (Emirates přílet 13:50). Po příletu imigrační kontrola, vstupní procedury a následně setkání s českým průvodcem v letištní hale. Krátký program v Christchurch, prohlídka botanické zahrady a původní univerzity, po planině Canterbury se vydáme do podhůří a přenocujeme v oblasti Geraldine / Fairlie / Tekapo.


Den 4: Jezera Tekapo a Pukaki, nejvyšší hora Nového Zélandu Mt. Cook

• tyrkysové jezero Pukaki • Národní park Mount Cook • Tasmánský ledovec

Jezero Tekapo a kostelík Dobrého pastýře. Cesta kolem jezera Pukaki do NP Mount Cook - túra k jezeru Hooker pod nejvyšší horu Nového Zélandu Mt. Cook (3 764 m), vycházka k Tasmánskému ledovci (nejdelší ledovec Nového Zélandu s délkou 27 km). Ukázka stříhání ovcí (podle noclehu buď večer nebo další den ráno), večer zakončíme s čerstvým lososem.


Den 5: Central Otago, vinice, Kawarau Bridge

• zlatokopecký Arrowtown • horské jezero Te Anau • nádherná horská scenérie

Návštěva zlatokopeckého městečka Arrowtown, Kawarau Bridge - bungee jumping, prohlídka vinařství a ochutnávka vín. Odpoledne přejezd do Te Anau - vycházka po břehu stejnojmenného jezera nebo fakultativně plavba po jezeře do Glowworm Caves, let hydroplánem nebo vrtulníkem nad dramatickou scenérii fjordů a hor.


Den 6:  Fiordland - Milford Road a Milford Sound

•  věhlasný fjord Milford Sound • lachtaní kolonie

Tento den se vydáme na celodenní výlet do národního parku Fiordland. Pojedete po scénické silnici mezi horami a deštným pralesem, tunelem vytesaným ve skále i po nejdelších serpentýnách na NZ. Dramatická scenérie se otevře při vjezdu do oblasti Milford Sound, nejznámějšího fjordu na jižní polokouli. Je zde možnost letu vrtulníkem nad vodopády Lady Bowen a Stirling Falls. Jedná se o nezapomenutelný zážitek. Z lodi či vrtulníku je také nádherný výhled na monumentální horu Mitre Peak. Při plavbě fjordem vás budou obklopovat strmé břehy s vodopády, klidné moře i slunící se lachtani. V podvečer se vrátíme k jezeru Te Anau. Cestou zpět krátké zastávky a vycházky - koryto Chasm, Mirror Lakes, v podvečer odpočinek u jezera v Te Anau.


Den 7:  Do krajiny Pána prstenů

• scenérie z Pána prstenů 

Celodenní výlet podél jezera Wakatipu do Glenorchy - jedné z hlavních lokalit natáčení Pána prstenů a východiska světoznámých túr.


Den 8: Horský Queenstown

•  zážitkové centrum Jižního ostrova

Queenstown. Malebné městečko je obklopené horami a leží podél zátoky jezera Wakatipu. Doporučujeme výlet do legendárního zlatokopeckého Skippers Canyon spojený s plavbou jetboatem (tryskový člun). Případně se můžete projít do městských zahrad s panoramatickými výhledy na jezero, zajít na světoznámé hamburgery nebo zmrzlinu. Můžete se také vydat na túru na horu Ben Lomod nebo podniknout vyjížďku historickým parníkem Earnslaw. Můžete také vyzkoušet bungy jumping z výšky 43m z mostu Kawarau Bridge.


Den 9: West Coast, ledovec Fox Glacier

•  ledovcová jezera a Jižní Alpy

Ledovcová jezera Hawea a Wanaka, průsmyk Haast (563 m), vodopády. Odpoledne procházka deštným pralesem, nádherné pobřeží lemované štíty Jižních Alp. Úžasný NP Westland.


Den 10: Hokitika a Punakaiki

• ledovce Franz Josef a Fox Glaciers

NP Westland a ledovce Franz Josef a Fox - vycházka k jednomu z ledovců. Možnost fakultativních letů vrtulníkem k nejvyšší hoře Mt Cook s přistáním na ledovci. Hokitika - dílny a obchody s maorskými výrobky (nefrit neboli jade). Zastávka v Hokitika Gorge. Hokitika Gorge leží mimo hlavní turistické tahy a pyšní se nejslavnějšími novozélandskými přírodními sceneriemi a nádherným kaňonem s průzračnou vodou a lanovým mostem.


Den 11: Podél řeky Buller do NP Abel Tasman

• lachtaní kolonie na Cape Foulwind

Málo známý NP Paparoa, v Punakaiki vyhlídka na skalní útesy Pancake Rocks ve tvaru palačinek. Cape Foulwind - vycházka k lachtaní kolonii. Průjezd divokým kaňonem řeky Buller.


Den 12: Celodenní NP Abel Tasman

• celodenní relaxace a zážitky

Národní park Abel Tasman. Celý den věnovaný zlatým plážím a přilehlé mořské rezervaci, túra podél pobřeží, na výběr vodním taxi do parku, případně možnosti plavby na kajaku nebo plachetnici (pak můžete spatřit lachtany, kormorány, možná delfíny a tučňáky). Alternativně se můžete vydat na krátké vycházky po pláži, podniknout jízdu na koni, apod.


Den 13: Picton a trajekt na Severní ostrov

• hlavní město Wellington

Jízda kolem zálivu Tasman Bay přes město Nelson do Marlborough Sounds; krátká prohlídka Picton. Odpoledne přejezd trajektem přes Cookovu úžinu z Picton na Severní ostrov do hlavního města Wellington.


Den 14: Wellington, sopka Ruapehu

• národní muzeum Te Papa

Dopoledne hlavní město Nového Zélandu Wellington - lanovkou na vyhlídku, botanická zahrada, parlamentní budovy, Beehive (včelín), katedrála sv. Pavla, Národní muzeum Te Papa. Odpoledne přejezd do NP Tongariro, cestou výhledy na sopku Ruapehu.


Den 15: NP Tongariro

• zkušený průvodce • úchvatná krajina

Tongariro Alpine Crossing trek je asi nejznámější jednodenní túra na Severním ostrově. Procházíte zde sopečnou krajinou, kterou opakovaně využili filmaři Pána prstenů. Jednoznačnou dominantou této túry je sopka Ngauruhoe, po cestě uvidíte také mnoho jezírek. Trek je mírně náročný a průměrnému turistovi zabere 7 - 9 hodin. Není třeba se ničeho obávat, trek je velmi dobře udržován a doprovázet vás bude zkušený průvodce. Alternativně lze zaměnit za nenáročný relaxační program v NP Tongariro, krátké vycházky po okolí s možností vyhlídkového letu nad sopkami.


Den 16: Maorská Rotorua

• geotermální pole Waiotapu

Cesta z Turangi podél největšího NZ jezera Taupo (obří kaldera). Cestou vodopády Huka Falls - 11 metrů vysoké vodopády, které patří mezi nejzajímavější přírodní atrakce na Novém Zélandu. Geotermální pole Waiotapu - vycházka mezi paletou barev vytvořenou geotermální činností. Nachází se zde také snad nejslavnější jezírko na Novém Zélandě - Champagne Pool. Rotorua - v podvečer fakultativně ukázka maorské kultury Mitai.


Den 17: Rotorua a poloostrov Coromandel

• geotermální oblasti a unikátní příroda

Pobyt v Rotorua, která se proslavila hlavně díky maorské kultuře a geotermální činnosti. Nachází se zde mnoho gejzírů, jezírek bublajícího horkého bahna, termálních pramenů a jezer. Geotermální pole Whakarewarewa, gejzír Pohutu a maorský skanzen. Poloostrov Coromandel, zlatokopecké Waihi, krásné pláže.


Den 18: Poloostrov Coromandel

• kolonie terejů a muzeum Kauri

Z poloostrova Coromandel přes Auckland, kolonie terejů v Muriwai. Navštívíme unikátní Kauri muzeum (v ceně).


Den 19: Pobřežní oblast Bay of Islands

• nádherné přírodní oblasti

Waipoua Forest - vycházka mezi největšími stromy jižní polokoule (kauri - damaroň jižní), Tane Mahuta (Bůh lesa, 55 m). Dále do oblasti Bay of Islands - nádherné pobřežní scenérie, zátoka plná ostrovů.


Den 20: Paihia, Waitangi

• Bay of Islands

Dopoledne strávíme v Bay of Islands, fakultativně: Waitangi - místo podepsání legendární smlouvy. Možnost plavby s pozorováním delfínů. Odpoledne návštěva v jedné z vinic (na severu se daří červeným vínům) a navštívíme Puhoi - vesnici založenou Bémy (Čechy).


Den 21: Moderní Auckland

• multikulturní Auckland • vyhlídková věž Sky Tower

Prohlídka kosmopolitního města plachet a největšího města Nového Zélandu. Centrum města - přístav s luxusními jachtami, hlavní třída Queen Street. Fakultativně: vyhlídková věž Sky Tower (328 m) a historický poloostrov Devonport. Auckland je multikulturní velkoměsto, kde si smlsnete na pokrmech z celého světa. Tento den navečer dle letenek odlet z Nového Zélandu (uvažovaný odlet Emirates v 21:10).


Den 22: Přílet do Prahy

• přestup v Dubaji

Dle letenek přílet do Prahy v dopoledních / poledních hodinách (uvažovaný přílet Emirates v 12:40).


MOŽNOST PRODLOUŽENÍ ZÁJEZDU - TROPICKÉ SOUOSTROVÍ FIJI:

Pro zájemce je připravena možnost prodloužení zájezdu o extra 5-6 dní. Tyto dny strávíte na tropickém Fiji, v nádherné oblasti Yasawa Islands. Šnorchlování, korály, tropická vegetace i podmanivá místní kultura. Tropické bungalovy, privátní atmosféra a malé rodinné resorty na odlehlých ostrovech Yasawa Islands. Skvělá možnost relaxace po poznávacím programu. Doporučujeme především pro podzimní termíny (září - prosinec).

GARANTUJEME NEJLEPŠÍ CENU NA ČESKÉM TRHU !

Pro všechny naše programy a zájezdy garantujeme nejlepší cenu na českém trhu. Více informací najdete na tomto odkazu.

 
Fotogalerie zájezdu: 
Cena obsahuje: 
 • mezistátní letenky s kvalitní leteckou společností vč. všech poplatků a tax (Emirates, Qatar Airways, Korean Air aj.)
 • noclehy (18x) v kvalitních hotelech / motelech (3* - 3.5*) ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím
 • dopravu během programu v komfortním klimatizovaném minibuse
 • originální prověřené ubytování v unikátních lokalitách
 • služby místního česky hovořícího průvodce žijícího na Novém Zélandu
 • všechny potřebné licence (Certificate of Loading, komerční přeprava, průvodcovské licence)
 • vstupy do národních parků
 • zákonné pojištění dle zákona č. 159/99 Sb.

 

 

Cena neobsahuje: 

 

 • stravování (ani snídaně)
 • příplatek za ubytování vyšší kategorie (4*-5*)
 • fakultativní aktivity, vstupenky na atrakce (i pokud vyplývají přímo z programu)
 • osobní náklady z rozhodnutí klienta
 • doplatek za jednolůžkový pokoj 24 500 Kč

 

 

zvýhodněný balíček AKTIVITY

Obvyklá cena během zájezdu: 6 800 Kč/osoba. Zvýhodněná cena při rezervaci předem: 5 400 Kč/osoba(sleva 20%).
Balíček obsahuje:
 • vstupné do geotermálních oblastí Te Puia v Rotorua
 • maorské představení Mitai v Rotorua s večeří
 • plavba po fjordu Milford Sound
 • plavba tryskovým člunem do kaňonu Skippers v Queenstown
 • vstupné do geotermální oblasti Wai-o-Tapu

Nezávazná objednávka