JSME GARANTEM PRŮVODCE NATIONAL GEOGRAPHIC

JSME LICENCOVANÍ SPECIALISTÉ NA AUSTRÁLII

mapa austrálie

O nás

Reference: Austrálie 2016 - manželé Chrástovi

Dobrý den,

z Austrálie jsme se vrátili nadšeni a plni dojmů. Na tom, že jsme si to opravdu moc užili a všechno proběhlo bez problémů a podle plánu, má nemalý podíl i Vaše cestovní kancelář.

Velký dík patří Petru Musílkovi za jeho vstřícnost a veškerou pomoc, především za všechny tipy, rady, postřehy a ochotu sdílet své zkušenosti. Ty byly pro nás - samostatné cestovatele -- velmi cenné. Jeho přístup byl naprosto profesionální, dokonce lze říci, že více než to. Po celou dobu jsme měli pocit, že máme v záloze dobrého známého, který nám v nouzi pomůže. Naštěstí to vůbec nebylo nutné. Velmi jsme ocenili jeho rady  a "vychytávky" při sestavování itineráře.  Díky tomu  byly naše tři týdny dovolené plné neobyčejných zážitků. I počasí nám k tomu vyšlo báječně - pršelo jen jednou, v deštném pralese (kde taky jinde už by mělo, že?) Měli jsme možnost vidět různorodé střípky pestré mozaiky Austrálie –  unikátní přírodu i život velkoměst, korálové moře i hory, vyprahlé kraje i tropický prales. A potkat spoustu příjemných a milých lidí.

Pokud bychom měli přece jen uvést menší připomínku (není to výtka, už vůbec ne kritika), pak by to byla navigace. Především ve městě posloužila velmi dobře, ale to namluvení v češtině je poněkud problematické. Je pochopitelné, že jste chtěli vyjít vstříc těm, kdo nevládnou  angličtinou, ale výsledek není přesvědčivý. Anglické názvy jsou vyslovovány česky, což působí komicky a někdy může i řidiče zmást. Člověk si na to musí zvyknout, aby pochopil a včas zareagoval. Navíc není tato výslovnost důsledná – někdy je anglické slovo vysloveno "po česku "  ([captain cok]) , někdy vysloveno anglicky ([strít]). Není to ale nic zásadního, místy nás to iritovalo, místy bavilo.

Ještě jednou děkujeme a přejeme mnoho spokojených klientů.

A ať vás to i nadále baví!

Ivana a Jiří Chrástovi