JSME GARANTEM PRŮVODCE NATIONAL GEOGRAPHIC

JSME LICENCOVANÍ SPECIALISTÉ NA AUSTRÁLII

mapa austrálie

O nás

Reference Austrálie, červenec/srpen 2014

Dobrý den,
Jo už jsme zpátky a bylo to moc fajn. Projeli jsme co jsme plánovali + něco navíc, celkem 5500km. Asi by to stálo za popovídání, ale teď nic nestíhám – tak Vám posílám aspoň malý feedback.

Největší plus:

  • Potápění, loď cestující po  útesu nemá chybu. Zatímco jednodenní výlety jsou daleko  náročnější a plný lidí tohle je paráda. Sem se určitě vrátíme.
  • Karavan byl perfektní a zábavný, jen ten automat co jsem chtěl byla blbost. Zbytečně žere.
  • Když člověk v některé staré hospodě u kempu v NT chytne dobrý koncert (jsou tam poměrně často) + barbecue nemá to chybu.
  • Singapore Stopover – jen superlativy

Největší zklamání:

  • Kings Canyon station – místo drsné australské farmy čínská turistická past  - dva velbloudi na ježdění, jinak ani kráva. Číňani co neumí anglicky a pionýrský tábor. Jedině snídaně byla fajn. Otázka ale je, zda se dá spát jinde, trail kolem kaňonu je super a stojí za to – ale marketingové texty o farmě bych radši změnil - my se těšili na stáda velbloudů.
  • Lodní výlety na jihu Kakadu a Katherine gorge (150 AUD na osobu)– totální ztráta času a peněz.  Na fotkách to sice vypadá úžasně, ale realita už ne. Doporučuji ani nesjíždět z hlavní.
  • Chybějící doporučení  - Kata Tjuta chce na údolí větrů aspoň čtyří hodiny. První trek do „soutěsky“ je o ničem a na trail kolem nám pak nezbyl čas.  Je to samozřejmě trochu subjektivní, ale říkal bych to, na místě to sice člověk zjistí ale je pozdě. A běhání poušti nic moc.

S pozdravem,
Jiří Laurin

Pozn.: panu Laurinovi s rodinou jsme zajišťovali letenky, pronájem karavanu, 3 denní potápěčské safary v Cairns.