JSME GARANTEM PRŮVODCE NATIONAL GEOGRAPHIC

JSME LICENCOVANÍ SPECIALISTÉ NA AUSTRÁLII

mapa austrálie

O nás

Reference cesta po Austrálii

Dobrý den,

Ze samotné Austrálie i mnou pojatého druhu cestování jsem byla velmi spokojená, i když bych pochopitelně na tuhle zemi radši měla daleko více času než pouhý 1 měsíc. Ale ti tak jsme projeli obrovský kus různorodé země a zároveň si užili i výletů, treků, koupání, pozorování zvěře, apod. Austrálie pro mě byla jeden velký "National Geographic" - jako bych se ocitla v nějakém díle přírodovědného filmu. Letos jsem se vrátila z Jihoafrické republiky a nebyla jsem zdaleka tak nadšená volným pohybem zvířat jako v Austrálii.

Obecně oceňuji příjemné a vstřícné lidi, čistotu a to, jak si místní lidé dokáží uchovat pořádek a čistotu, celkovou bezpečnost, možnosti volného táboření, fungující systém všeho, na co jsme narazili, malou osídlenost - hodně přírody. Všudypřítomnou vůni eukalyptů.

Ani nedokážu říct, kde se nám líbilo nejvíce, ale pokusím se vytipovat alespoň pár věcí:

  • šnorchlování v Great Barriere Reef - nezapomenutelný zážitek,
  • NP Kakadu - podvečerní jízda po řece v Cooinda "Yellow Waters"  - krokodýli (jeden dokonce zrovna lovil a ulovil), ptactvo, mangrovy, aj., také v Ubirru - domorodé malby,
  • Sněžná řeka - jízda podél ní ze Sněžných hor (Jindabyne) do Buchanu - naše první volné táboření u řeky a volně žijící zvířata, příroda (také dobrodružství jízdy autem na nezpevněné cestě),
  • Tableland - téměř idylický venkov a městečka připomínající místy Valašsko a přitom jen kousek přes hory k moři,
  • Grampians - hory, obrovští klokani,
  • Mount Kosciuzsko a Sněžné hory - dosažení nejvyššího vrcholu Austrálie,
  • cesta vnitrozemím - Uluru až Kakadu, pohoří West MacDonnel - prostě naprosto odlišná krajina od té naší, také naše první BBQ

a další ...

V souvislosti se službami  Vaší kanceláře - konkrétně s panem Petrem Musílkem, jsme byli také velmi spokojeni. Jednalo se o tyto služby:

  • 3 x půjčení auta - vše proběhlo hladce, zvláště po získání Vašich informací, jakým způsobem půjčení i vrácení auta probíhá, byli jsme velmi spokojeni.
  • 1 x přelet Darwin - Cairnes - proběhlo hladce, nízkorozpočtový JetStar odpovídal službám, ale žádné problémy nevznikly.
  • spousta informací a vstřícnost p. Musílka - byť jsem si celou cestu a itinerář včetně kilometrovníku plánovala sama, p. Musílek provedl asi 2 korekce, které jsme (kromě návštěvy Melbourne) nakonec použili - tedy cestu podél Sněžné řeky a výlety v Grampians. Naprosto neocenitelné pro mě byly jeho rady, které jsem se v Lonely Planet ani jinde nedočetla, např. způsob registrace a placení dálničních poplatků, kauce při zapůjčení auta, apod. Velice děkuji, byly to naprosto neocenitelné informace a tak říkajíc "na poslední chvíli". 

Ještě jednou celý tým srdečně zdravím a v příloze zasílám "péefko" vytvořené ještě pro rok 2012 s fotografiemi pořízenými v Austrálii. V novém roce pak přeji hodně úspěchů a stejně spokojených klientů. Pro případné zveřejnění toho, co jsem tady napsala, si vyberte, co budete chtít. Případně doplním dle Vašich konkrétních dotazů.

S pozdravem, Darina Klichová

Pozn.: Paní Klichové jsme zajišťovali pronájmy aut, vnitrostátní přelety a optimalizaci itineráře její cesty po Austrálii v roce 2011