JSME GARANTEM PRŮVODCE NATIONAL GEOGRAPHIC

JSME LICENCOVANÍ SPECIALISTÉ NA AUSTRÁLII

mapa austrálie

O nás

Reference: kompletní zajištění služeb v Austrálii, podzim 2015

Dobrý den, pane Musílku,

děkujeme za výborné zorganizování, vše proběhlo bez zádrhelů, moc jsme si to užili, ocenili jsme na místě i Vaše rady při domlouvání itineráře i ve Vašich materiálech.

Byla to výborná dovolená.

Pár poznámek pro Vaši informaci:

Bariérový útes – toto bylo jediné trochu nešťastné, jde o malinkou loď, která  v případě větších vln (což se nám přihodilo) příliš neodolává, v kombinaci s 2,5 hod. cestou tam a zpět jsme poprvé v životě oba zažili zřejmě zárodek mořské nemoci. Nepříjemné také bylo, že jsme byli celou dobu na moři (9 hodin), předpokládali jsme spíše ostrůvek, kde lze šnorchlování přerušit a řídit si zkoumání útesu trochu po svém. Na druhou stranu jsme měli štěstí, protože díky horšímu počasí jsme tam byly jen dva páry na dva instruktory, kteří se o nás opravdu vzorně starali. Pokud by tam bylo skutečně přípustných 20 pasažérů, neumím si to po pravdě příliš představit. Čili za nás bychom volili stabilnější loď a kousek pevné země. Za zmíněných okolností se nelze bránit slunečním paprskům, krém se smyje za chvíli a výsledkem asi 2 hodin ve vodě jsou spálené nohy. Jedinou obranou je oděv do vody s dlouhými nohavicemi, což personál měl, ale my ne. Bez dlouhých nohavic a trika s dlouhými rukávy bych tam asi nikoho nepouštěl. Ale kdo to bude tahat?

NP Eungella nádherný, ptakopysk nespatřitelný (viděli jsme později v akváriu), úžasný Skywalk nad korunami pralesa.

Fraser Island i výlet na krokodýly v Daintree bezvadné, stojí za to.

Totéž Kuranda, trochu je to bazar, ale asi to nelze vynechat.

V Rudém středu nelze k nasmlouvané pojistné smlouvě auta sjednat nulovou spoluúčast, pouze na oněch cca 380 AUD. Nic se nestalo, jen pro Vaši informaci. Doporučené výlety úžasné, je potřeba je absolvovat brzy ráno, než teplota doleze na 40..

Doporučili bychom IHNED v Yullara koupit siťku na hlavu proti mouchám, prodávají ji na náměstíčku blízko supermarketu v prodejně s klobouky, kam stejně všichni jedou minimálně pro vodu. Za pár dolarů k nedocenění. My jsme ji jeden den neměli a bylo to dosti nepříjemné. Naopak moskytiera v Kings Creeku je asi zbytečná.

Jinak jsme píchli, naštěstí na A1. Call centrum Eurocars funguje. Stačí zavolat zadarmo z budky. Poradili, že si to máme nechat spravit v nejbližším Tyre servisu. Což proběhlo. Tam jsme měli plnou pojistku, takže vše akceptovali. Doporučit ať si každý zkontroluje, zda má v autě plnohodnotnou rezervu a funkční nářadí a zda umí měnit kola.

V Cairns na letišti nefungují ATM na naše karty s tím, že máme jít do města. Jinak skoro všude platba kartou OK.

Výlet z Alice Springs na západ do West McDonald Ranges rozhodně organizovat tak, že ráno se vyrazí na konec té 100 km cesty, tam pěšky na dlouhý výlet a až potom cestou zpět ty malé kaňony. My jsme to udělali naopak a na ten konec jsme dorazili v pravé poledne bez šance vůbec někam jít v tom vedru.

GPS od Vás výborná. Bez navigace to asi je problematičtější. I tam, kde je 850 km jedna silnice, má člověk přehled jak to utíká. V Sydney bychom se bez navigace ztratili.

K ubytování:

Báječné Castaways Resort & Spa Mission Beach,  taky Debbie’s Place, prostorné, velká veranda, ale i jinde v pohodě.

V Sydney rozumně nemožno parkovat, jen v hotelu za 30AUD /den. Btw. stačilo by malé auto. Měli jsme obrovské auto, se kterým v úzkým pruzích byl problém.

Trochu slabší Oaks Rivermarque Mackay a Quest Townsville on Eyre, moderní výborně vybavené hotely, ale studené, žádají kauci 150 a 100 AUD proti PINu s komentářem, že se musí jistit proti škodám, které způsobíme,

a skutečně zablokují na účtu. Jiní také žádají kartu, ale bez PINu a bez poněkud nedůstojného komentáře. Někomu by blokované peníze mohly chybět.

Navíc mi příjde, že sdělit hostovi hned na začátku, že je potenciální padouch,který něco poškodí a uteče bez placení je pod úroveň.

Tyto hotely mají taky problém např.s pomocí se zavazadly. Co se týká nás, kdyby to nebylo rezervované, tak po takovém požadavku odcházíme jinam.

 

Takže ještě jednou děkujeme a ať se Vám i nadále daří.

 

Dagmar a Tomáš Hruškovi