JSME GARANTEM PRŮVODCE NATIONAL GEOGRAPHIC

JSME LICENCOVANÍ SPECIALISTÉ NA AUSTRÁLII

mapa austrálie

O nás

Reference okruh Austrálií, říjen/listopad 2013

Dobrý den paní Cerhová,

dodatečně naúčtovaná částka za benzín nám byla v plné výši vrácena. Děkujeme moc za vyřízení této záležitosti a zároveň za celý průběh zorganizování našeho pobytu. Vše probíhalo podle harmonogramu (odlety, půjčovny aut) a pokud pro nás neměli auto objednané, bylo nám nabídnuto  bez doplatku auto vyšší třídy, se stejnou spoluúčastí (v Melbourne terénní X- trail), takže jsme si troufli jet přes Sněžné hory a NP Kosciuszko po nezpevněné cestě.  Pro řidiče to bylo sice hodně náročné, velké převýšení, úzká klikatá cesta, déšť a k tomu velké množství klokanů přebíhajících přes cestu, ale bylo to krásné.

Přestože jsme necestovali přesně podle Vámi navrženého programu z důvodu, že jsme se cestou zastavili někde, co nás zajímalo a pak jsme zase nestihli to, co jste navrhla, viděli a zažili jsme v rámci našich možností  opravdu hodně a vše jsme si užili. Navíc oproti Vámi navrženému programu jsme navštívili ohromnou voliéru s papoušky v Childers - Apple Tree Creek (cestou do Rockhamptonu), kde bylo velké množství různých papoušků a dalo se mezi nimi volně chodit.

V poslední části programu, kdy nám nepřálo moc počasí a občas pršelo, jsme navíc navštívili Yarra Valley severně nad Melbourne – navštívili jsme dvě vinařství s ochutnávkou vína a náhodou jsme jeli i kolem Chocolaterie v Yarra Glen (velké množství různých druhů čokolády, ochutnávka + nákup čokolády jako dárků).

Cestou do Canberry jsme hledali kemp a zajeli do přírodní rezervace Tidbinbilla (jihozápadně od Canberry) – je to nádherná oblast, opět mnoho klokanů a emu.

Co se týče ubytování v kempech, které jsme náhodně vybírali vždy po cestě – byli jsme velmi spokojeni, kempy čisté, sprchy s teplou vodou, většinou vybavené kuchyňky, velmi často i bazény.

Protože celé naše putování probíhalo bez problémů a neměli jsme naštěstí ani žádné zdravotní problémy, zůstanou nám na Austrálii jen krásné vzpomínky (a množství fotografií), a je to i Vaší zásluhou.

Děkujeme a přejeme v novém roce pevné zdraví, štěstí a hodně spokojených klientů.

Spilkovi, Jiřištovi

Pozn.: Rodině Spilkových a Jiřištových jsme zajišťovali pronájem aut, letenky a víza.