JSME GARANTEM PRŮVODCE NATIONAL GEOGRAPHIC

JSME LICENCOVANÍ SPECIALISTÉ NA AUSTRÁLII

mapa austrálie

O nás

Reference Rudý střed a NP Kakadu, březen 2013

Dobrý den paní Cerhová,

přestože Vám již odpověděla má manželka, rád se také připojím k poděkování. Bylo to opravu velmi dobře připravené a jsme rádi, že jsme Vašich služeb využili. Jak pronájem aut, tak ubytování a letenky byly bez jakýchkoliv komplikací. Itinerář obsahoval vše podstatné a byl naplánován reálně. Opravdu není co vytknout a bylo to super.

Dále ale pro nás a možná další cestovatele několik postřehů obecně k březnu:

plusy:

prázdné kempy, tzn. klid, spousta místa na výběr, čistota, žádné tlačenice u grilování a společných kuchyních, přírodní krásy bez lidí, tzn. romantika, možnost se v klidu zastavit a vychutnat si tu krásu, zvuky apod.

koupání v Litchfieldu neskutečné, stále téměř sami

mínusy:

vedro tj. 40 stupňů a v noci 30, tzn. v rudém středu jsme spali úplně na zemi pod širákem, jinak to nešlo - naštěstí nebyli komáři, na severu ošem díky komárům nutnost spát v autě nebo v moskytiéře, no a v autě hrozné vedro a vlhko, takže nic příjemného přes den řada delších tůr otevřena jen brzy ráno a potom uzavřena pro riziko dehydratace apod. byť jsme např. 10 km okolo Uluru i přes zákaz v těchto podmínkách zvládli, ak pro starší turity, méně zdatné apod. je to v těchto vedrech velmi velmi náročné.

kempy:

velmi mile překvapily. tzn. čitota, vybavenost (lednice, mikrovlnka, konvice,grily, ...) a hlavně v každém kempu BAZÉN !!! neuveřitelně nám bazény v tom vedru a náročných tůrách dodávali energii.

silnice:

nejdříve jsme litovali, že nemáme obytnou čtyřkolku, ale nakonec by se hodila jen na zkrácení trasy buší z kings kaňonu do Alice Springs a k cestě do Jabiru, kam jsme se nedostali kvůli 50 cm vodě přes silnici, veškeré ostatní trasy pro čtyřkolky byly v tomto období v Kakadu zavřené

Kakadu:

díky zvýšené vodě, opravdu v březnu některé kempy úplně zavřené a hlavně řada "walků" podél nebo v blízkosti řeky.

Alice Springs:

v březnu zavřené horké prameny

na druhou stranu hezké zážitky ve West Macdonell R.

vnitrostátní lety:

Quantanas rozhodně lepší služby než ta druhá společnost (tzn. občerstvení a nápoje)

opalování:

v rudém stredu jsem si lehce spálil nenamazaná ramena pod košilí a hlavu pod čepicí. opalovalo to i přes oblečení.

To je asi tak všechno. Zážitků máme samozřejmě tisíce a už se těšíme až zpracujeme fotky. Ještě jednou díky a ať se Vám stále stejně daří.

Pavel Nový

Pozn.: Manželům Novým jsme zajišťovali služby (pronájmy aut/karavanu, vnitrostátní přelety, ubytování) při jejich cestě po Rudém středu a v NP Kakadu, březen 2013