JSME GARANTEM PRŮVODCE NATIONAL GEOGRAPHIC

JSME LICENCOVANÍ SPECIALISTÉ NA AUSTRÁLII

mapa austrálie

O nás

Východní pobřeží obytným autem + Rudý Střed, říjen / listopad 2018

Dobrý den, paní Vondrová,

14.11. jsme se vrátili ze Aussie a chtěli bychom Vám poděkovat.        

Neuvěřitelně nám přálo počasí. Cestou do Sydney - pouze v  den k předání auta - v Sydney pršelo. Což nevadilo. Ovšem tato studená fronta zjevně zasáhla i oblast Uluru, takže na letišti v Ayers  Rock bylo necelých 25 stupňů, okolo Ulury stály místy kaluže, ale bylo krásně a skoro jasno.  Druhý den, kdy jsme mj. absolvovali několikahodinovou túru v Kata Tjuta, bylo přesně dle předpovědi 29 st. Následující den už teplota zase stoupala.
I v ostatní dny se nám počasí vydařilo. Ocenili jsme Vaše uspořádání cesty ze severu na jih. Když jsme čekali na odvoz na letiště k Uluru, v Sydney bylo ráno 19 st., v Cairns to bylo už 32 st. My jsme v Cairns nepřekročili 30 st. odpoledne. 

Všechno bylo bez problémů, půjčovny automobilů i rezervace v hotelu.  Šnorchlování bylo skvělé. Velmi nás nadchla návštěva Hartley´s farmy, strávili jsme tam celý den. Závěrečný program Útok krokodýla je neuvěřitelné vystoupení skutečného profesionála, který má navíc smysl  pro humor a herecké nadání. Rovněž jsme navštívili ostrov Fraser a využili služeb Vámi doporučeného poskytovatele. Byli jsme opravdu  nadšení.  Jediným "nesplněným bodem" byla jízda lanovkou do vesnice Kuranda. Platili jsme stejnou cenu jako kdokoli jiný - paní v pokladně  nám po předání voucheru sdělila, že "žádnou slevu nevidí" a zaplatili jsme plné jízdné.

Hotely byly vybrány skvělě - po bezproblémovém vrácení obytného auta to nebylo daleko do hotelu a hotel poskytuje odvoz na nedaleké letiště. Druhý hotel v Sydney  má také skvělé umístění, tak jak píšete. Krom dobré pěší dostupnosti zastávky hromadné dopravy Muzeum, nedaleké Botanické zahrady atd. je pár minut chůze od hotelu také velké nákupní středisko. Vybavení mikrovlnkou a varnou konvicí je velmi příjemné.
Velmi se nám líbilo i ubytování u Uluru.

S pozdravem, Dušan Klimeš