JSME GARANTEM PRŮVODCE NATIONAL GEOGRAPHIC

JSME LICENCOVANÍ SPECIALISTÉ NA AUSTRÁLII

mapa austrálie

Top Austrálie

Melbourne - kulturní metropole

MODERNÍ SVĚTOVÁ METROPOLE

Melbourne je druhé největší australské město, známé svou poklidnou atmosférou. Melbourne je také důležitým ekonomickým a průmyslovým centrem Austrálie, nehledě na fakt, že velká spousta návštěvníků přilétá do Austrálie právě přes Melbourne.

ZA KULTUROU A SPORTEM

Toto město uspokojí milovníky dobrého jídla, sportu nebo umění. Nádherné moderní centrum navíc obsahuje spoustu parků, zahrad, nábřeží i kolonád. Navíc je Melbourne se svými širokými ulicemi, moderní výstavbou i tramvajemi považováno za "evropské město".

 


Město se rozkládá na březích řeky Yarra a možná jako sama řeka i atmosféra města je velmi poklidná a uvolněnější, než se vám může zdát v Sydney. Ve městě nyní žije více než 3.5 mil. obyvatel a na počátku 20. století bylo hlavním městem Austrálie (toto se změnilo po postavení města Canberra, které tuto roli do dnešní doby plní).

MELBOURNE - HLAVNÍ ATRAKTIVITY

St. Kilda

Původně čtvrť, kde si místní honorace stavěla své luxusní vilky, dnes však místo, které se postupem času stalo vyhledávaným nejen pro své pláže, lunapark a rušný noční život, ale především také pro velký počet různých uměleckých a hudebních akcí, které se zde konají.


Královská botanická zahrada

Zahrada, rozkládající se na nevelké ploše přímo v centru metropole poskytuje útočiště nejen několika desítkám tisíc různých druhů rostlin z celého světa, ale také turistům a místním obyvatelům.


Muzeum imigrace

Pokud s námi zavítáte do tohoto unikátního muzea, objevíte se v Austrálii před více než 200 lety. Můžete si zde totiž projít poutavou expozici o lidech, kteří sem přijížděli za novým životem a mnohdy s nadějí na lepší životní podmínky.


Flinders Station

Jedná se o nádhernou budovu železniční stanice se zdobeným průčelím na břehu řeky Yarra, která slouží především městským a příměstským vlakům.


Southern Cross Station

Tato nádražní budova je naprostým opakem Flinders Station. Southern Cross Station vyniká futuristickým designem a velmi moderním a pohodlným zázemím. Jsou odtud vypravovány vlaky do všech koutů Austrálie, a to včetně luxusních spojů např. The Overlander, The Inlader a další.


Federation Square

Toto místo lidé v Melbourne považují za jakousi protiváhu budově opery v Sydney. Jedná se ve své podstatě o futuristicky vyhlížející náměstí, kde se snoubí umění, kultura a pohostinnost. Je to také místo konání mnoha důležitých událostí včetně koncertů.


Batman´s Hill

Toto místo je nejstarší částí Melbourne. Jeho bohatou historii připomíná červený sloup, na kterém je upevněn most pro pěší. Právě na tomto místě byla před lety založena osada Melbourne.


Rod Laver aréna

Klidné místo na břehu řeky Yarra, kde se každoročně odehrává Australian Open. Hned v sousedství se nalézá také olympijský park a jeden z olympijských stadionů. Není to odsud daleko ani k ohromnému stadionu Melbourne Cricket Ground, který je určen další vášni Australanů – kriketu.


Albert Park

Toto moderní místo je každoročně svědkem konání australského závodu světového šampionátu F1.


Tip: 

TIP 1: Unikátní a opravdu nezapomenutelnou může být večeře v jedoucí historické tramvaji, která Vás během Vaší večeře zaveze do některých velmi zajímavých koutů Melbourne. Mezi ně patří například Toorak Road, známá luxusními obchody, nebo pařížský konec Collins Street.

TIP 2: Velmi vděčným cílem pro jednodenní výlet z Melbourne může být Phillip Island. Tento ostrov, s pevninou spojený mostem, je domovem kolonie malých tučňáků, kteří den co den vychází večer z moře na pláž. Jedná se o největší kolonii tučňáků v Austrálii a slibuje Vám nádhernou podívanou na kolébající se tučňáky s nezapomenutelnou scenerií jižního pobřeží Austrálie.

TP 3: Jízda tramvají je nejoriginálnějším a také nejoblíbenějším způsobem dopravy našich klientů v Austrálii. Zařídíme Vám lístky, dáme Vám mapu s vyznačenými atraktivitami a zbytek je už na Vás - pořádně si Melbourne užít!