JSME GARANTEM PRŮVODCE NATIONAL GEOGRAPHIC

JSME LICENCOVANÍ SPECIALISTÉ NA AUSTRÁLII

mapa austrálie

Za přírodou Jižního ostrova Nového Zélandu

Termín: 
4.1. - 20.1.2020
17 dní
Cena od: 
99 990 CZK
Největší zajímavosti: 

Národní parky Mt Cook, Westland, Fiordland, Mt Aspiring (všechny součástí UNESCO Te Wahipounamu), fjord Milford Sound, horské městečko Queenstown, národní park Abel Tasman, Marlborough Sounds, Catlins, Dunedin, tajemné Moeraki Boulders, skalní útesy Punakaiki, velryby v Kaikoura...

Termín Zájezd Za přírodou Jižního ostrova Nového Zélandu 
termín 2020: 4.1. - 20.1.2020 VOLNÁ MÍSTA

 

 

 

 
Podrobný itinerář

Máte dva týdny volna a preferujete přírodu? Pak si vyberte Jižní ostrov Nového Zélandu: větší, rozmanitější, krásnější, hornatější, s největší rozlohou původních pralesů, s unikátní přírodou, s pohostinnými Kiwies (jak si říkají Novozélanďané). Velký okruh Jižním ostrovem,  v režii česky mluvícího novozélandského průvodce, za zážitky, přírodou a poznáním. Komfortní zájezd s relativním dostatkem času si jednotlivá místa prožít a vychutnat.

NEJVĚTŠÍ ZAJÍMAVOSTI POZNÁVACÍHO ZÁJEZDU PO JIŽNÍM OSTROVĚ

Národní parky Mt Cook, Westland, Fiordland, Mt Aspiring (všechny součástí UNESCO Te Wahipounamu), fjord Milford Sound, horské městečko Queenstown, národní park Abel Tasman, Marlborough Sounds, Catlins, Dunedin, tajemné Moeraki Boulders, skalní útesy Punakaiki, velryby v Kaikoura

Den 1 a 2: Odlet na Nový Zéland

Odlet z Evropy (Praha/Vídeň nebo jiné město), let s mezipřistáním

Den 3: Přílet do Christchurch, prohlídka města

Přiletíte do Christchurch, města zahrad. Krátká prohlídka zdejší proslulé botanické zahrady. Vydáte se po zemědělské planině Canterbury do podhůří pod Mackenzie Basin.

Den 4: Jezero Tekapo, Mt Cook a Mackenzie Basin

Pojedete náhorní planinou McKenzie Country, kolem jezer - blankytného Tekapo a tyrkysového Pukaki. Vycházka v blízkosti nejvyšší hory Nového Zélandu - třítisícovky Mt Cook. Vycházky v národním parku, nádherné horské scenérie. Možnost letu helikoptérou nad Jižní Alpy. Lososí farma s příležitostí ochutnat čerstvý kousek. Nocleh.

Den 5: Viktoriánské Oamaru, Moeraki Boulders, Dunedin, poloostrov Otago

Kaskáda přehrad na řece Waitaki vás dovede do Oamaru ve viktoriánském stylu. Půjdete na pláž k Moeraki Boulders, známým kulovitým balvanům. Navštívíte Dunedin s jeho slavnou univerzitou a poloostrov Otago, kde se nachází jedinečná kolonie albatrosů královských. Na poloostrově lze také spatřit kormorány a lachtany. Fakultativně návštěva kolonie tučňáků žlutookých. Prohlídka centra města s budovou nádraží považovanou za nejkrásnější budovu Nového Zélandu.

Den 6: Přírodní krásy Catlins

Přímořský region Catlins: maják na Nugget Point, původní nížinný prales, zkamenělý les v Curio Bay, vodopády, lachtani. Zemědělským venkovem do Te Anau, brány do národního parku Fiordland.

Den  7: Jezera Te Anau a Manapouri, proslulý Kepler Track

Národní park Fiordland, vycházky, proslulý Kepler Track, jezera Te Anau a Manapouri. Fakultativně: vrtulníkem na Mt Luxmore a pěšky zpět, po jezeře Te Anau do jeskyní se svítícími larvami hmyzu, po nejkrásnějším novozélandském jezeře Manapouri, vyhlídkový let nad horami a jezery. Vzácné takahe v ptačí rezervaci, ovčí a jelení farma.

Den 8: Milford Sound - plavba po fjordu, horské scenérie

Fiordland (UNESCO - Te Wahipounamu) - největší novozélandský národní park. Silnice Milford Road lemovaná pralesem a štíty hor. Krátké vycházky, horští papoušci kea. Plavba po fjordu Milford Sound. Fakultativně let vrtulníkem nad fjordem, okolními ledovci a vodopády.

Den 9: Queenstown, zlatokopecký kaňon Skippers

Podél jezera Wakatipu obklopeného hřebeny hor do Queenstown. Ochutnejte proslulý Pinot Noir z vinic v Gibbston Valley. Fakultativně tryskovým neboli reaktivním člunem (jetboat) po řece Shotover - vydáte se přímo do centra zlatokopů - legendárního kaňonu Skippers. Průvodci budou potomci původních zlatokopů, jediní stálí obyvatelé kaňonu.

Den 10: Výběr aktivit v Queenstown a okolí

Město Queenstown na břehu jezera Wakatipu a výběr z mnoha aktivit - volný den. Pěšky na vrchol hory Ben Lomond s panoramatickými výhledy. Případně se projet na kole nebo na koni či si zajet po scénické cestě podél pobřeží jezera do horami obklopené obce Glenorchy, plout na raftu po zlatonosné řece Shotover, atd. Doporučujeme parníkem Earnslaw na farmu Walter Peak Station a/nebo lanovkou Skyline Gondola na vyhlídku Bobs Peak, z obou spatříte město, jezero a okolní hory z různých úhlů pohledu.

Den 11: Jezera Wanaka a Hawea, Haast Pass, West Coast

Po serpentinách do vysokohorského sedla Crown Range, zlatokopeckým údolím Cardrona, podél jezer Wanaka a Hawea, národním parkem Mt Aspiring do průsmyku Haast Pass. Zastavíme se u vodopádů a sjedeme k divokému západnímu pobřeží. Projdete se pralesem jako vystřiženým z Cesty do pravěku. Ledovce Fox v národním parku Westland. Šance k letu vrtulníkem kolem Mt Cook a nad ledovci.

Den 12: Jižní Alpy, umělecké dílny v Hokitika, Palačinkové útesy

Podél Jižních Alp, město Hokitika s uměleckými dílnami se šperky z nefritu, známého jako jade/ pounamu. Národní park Paparoa - Palačinkové skály v Punakaiki. Lachtaní kolonie u Cape Foulwind.

Den 13: Národní park Abel Tasman

Národní park Abel Tasman s plážemi se zlatým pískem. Doporučujeme se dopravit vodním taxi nebo plachetnicí na jednu z pláží, odkud se příjemnou procházkou vrátíte zpět do Marahau. Alternativně plavba na kajaku, krátké vycházky po pláži, jízda na koni, vyhlídková plavba lodí apod.

Den 14: Zálivy Marlborough Sounds, Picton

Pojedete podél zálivů Marlborough Sounds po scénické Queen Charlotte Road do městečka Picton. Přes vinařský region Marlborough, podél pobřeží pod Kaikoura Range do stejnojmenného městečka.

Den 15: Kaikoura, pozorování velryb, plavání s delfíny

Dopledne individuální volno, fakultativně tříhodinová plavba s pozorováním kytovců z jejich těsné blízkosti nebo plavání s delfíny (včasná rezervace nezbytná). Navštívíme kolonii lachtanů. Odpoledne přejezd do Christchurch.

Den 16 a 17: Odlet a přílet do Prahy

Podle letového řádu možnost krátké prohlídky Christchurch. Transfer na letiště a odlet do Prahy s přestupy. Druhý den přílet do Prahy (nebo jiného města dle letenky)

Fotogalerie zájezdu: 
Cena obsahuje: 
  • kompletní mezistátní letenky
  • plavba po Milford Sound
  • služby novozélandského, česky mluvícího průvodce/řidiče
  • dopravu mikrobusem/autobusem
  • ubytování po celou dobu pobytu - standard 3* - 4*
  • předodletového "Rádce"
Cena neobsahuje: 
  • stravování
  • fakultativní aktivity (možnost výběru dle zájmu, některé je potřeba vybrat předem)
  • cestovní/zdravotní pojištění
  • storno pojištění

Nezávazná objednávka