JSME GARANTEM PRŮVODCE NATIONAL GEOGRAPHIC

JSME LICENCOVANÍ SPECIALISTÉ NA AUSTRÁLII

mapa austrálie

Zájezd Nový Zéland pro každého

Termín: 
20.10. - 5.11.2019
17 dní
Cena od: 
98 890 CZK
Akční cena: 
92 890 CZK
Největší zajímavosti: 

Poznávací zájezd v délce 17 dní. Poznáte Nový Zéland od pobřeží Tichého oceánu po Jižní Alpy: unikátní novozélandskou přírodu, úchvatné scenérie, maorskou kulturu, geotermální pole, pohodové Kiwies - jak si Novozélanďané říkají. Vybrali jsme ty nejzajímavější lokality, příjemná ubytování, na vybraných místech je prostor pro krátké vycházky.

Váš novozélandský, česky mluvící průvodce vás seznámí s reáliemi jako nikdo jiný. Nemáte-li více času, pak je tento zájezd ideálním způsobem jak se seznámit s jednou z nejkrásnějších zemí na světě.

Termíny Zájezd Nový Zéland pro každého
20.10. - 5.11.2019 VOLNÁ MÍSTA
6.12. - 22.12.2019 VOLNÁ MÍSTA
17.1. - 2.2.2020 VOLNÁ MÍSTA
24.03. - 09.04.2020 VOLNÁ MÍSTA

 

Podrobný itinerář

V rámci poznávacího zájezdu na Nový Zéland Vás čeká to nejlepší ze země! Čeká Vás AUCKLAND - přístav s luxusními jachtami, vyhlídková věž, centrum města • POLOOSTROV COROMANDEL s nádhernými plážemi ROTORUA - centrum maorské kultury a geotermálních polí • večer v autentickém původním prostředí s domorodými Maory.

Dále GEOTERMÁLNÍ POLE WHAKAREWAREWA (dnešní Te Puia) - největší gejzíry a maorská kultura • GEOTERMÁLNÍ POLE WAIMANGU NÁRODNÍ PARK TONGARIRO (UNESCO) - kratší vycházky a vyhlídkový let • hlavní město WELLINGTONPICTON a zálivy MARLBOROUGH SOUNDS NÁRODNÍ PARK PAPAROA s "palačinkovými útesy" NÁRODNÍ PARK WESTLAND (UNESCO) - návštěva unikátních ledovců s možností letu vrtulníkem, pravěký deštný prales • NÁRODNÍ PARK FIORDLAND (UNESCO) - scénická silnice Milford Road, plavba po fjordu MILFORD SOUND • Vysokohorské městečko QUEENSTOWN - jízda tryskovým člunem kaňonem Skippers do míst s bohatou zlatokopeckou historií NÁRODNÍ PARK MT COOK (UNESCO) - nejvyšší hora Nového Zélandu a nejdelší ledovec - vycházky

Den 1 a 2: Odlet z Prahy - let na Nový Zéland

Odlet z Prahy.


Den 3: Přílet na NZ - Auckland

Odpoledne si prohlédneme centrum města a pulzující nábřeží s jachtami, fakultativně navštívíme Sky Tower.


Den 4: Auckland - Coromandel

Navštívíme poloostrov Coromandel s jeho malebným pobřežím a zvlněným farmářským vnitrozemím, zlatokopeckou historií, zbytky původního pralesa a plážemi se zlatým pískem.


Den 5: Coromandel - Waihi - Rotorua

Pojedeme podél východního pobřeží, nahlédneme do pánve funkčního zlatého dolu, projdeme se na 40min vycházku k obřím stromům kauri. V Rotorua navštívíme původní maorskou vesničku a večer si fakultativně užijeme bohatou domorodou večeři a podívanou na maorské bojovníky během soubojů a tance.


Den 6: Rotorua

Ráno navštívíme geotermální pole Whakarewarewa (známé jako Te Puia - v ceně zájezdu) s gejzíry a maorským skanzenem, zde také budeme mít příležitost spatřit ptáka kiwi. Odpoledne volný program, můžeme navštívit geotermální lázně, poutavé muzeum v budově bývalých lázní, nebo se jen projít lázeňskými zahradami. Zájemci mohou fakultativně navštívit Hobitín - vesničku ve které se natáčely trilogie Pán prstenů a Hobit, nebo se proletět nad sopkou Mt Tarawera.


Den 7: Geotermální pole Waimangu - Národní park Tongariro

Ráno navštívíme geotermální pole Waimangu - nejmladší geotermální pole na světě, zastavíme se u vodopádů Huka Falls a odpoledne budeme věnovat národnímu parku Tongariro, kde absolvujeme krátké vycházky.


Den 8: Národn park Tongariro - Wellington

Dopoledne se vydáme podél sopky Ruapehu a dále do Wellington - hlavního města Nového Zélandu. Odpoledne si prohlédneme centrum města, parlamentní budovy a úžasné národní muzeum Te Papa.


Den 9: Wellington - Trajekt - Picton

Dopoledne se přeplavíme trajektem na Jižní ostrov do Picton, zde se po poledni vylodíme a ubytujeme. Můžeme absolvovat dle chuti a nálady některé z mnoha aktivit, které zálivy a okolí nabízí - odpolední plavbu po Queen Charlotte Sound, vycházky, plavbu na kajaku či let hydroplánem.


Den 10: Picton - Národní park Nelson Lakes a Paparoa - Punakaiki

Dopoledne pojedeme přes vinice oblasti Marlborough do St. Arnaud u národního parku Nelson Lakes, kde absolvujeme krátkou vycházku. Pak budeme sledovat tok řeky Buller téměř až k Tasmanovu moři, u výběžku Cape Foulwind spatříme lachtany a nakonec navštívíme známé Palačinkové útesy v národním parku Paparoa.


Den 11: Hokitika - Národní park Westland - Ledovce Franz Josef a Fox Glacier

Pokračovat budeme podél pobřeží do Hokitika - centra šperkařských dílen, kde se vyrábějí šperky z místního nefritu (známý je jako jade, greenstone nebo také maorsky pounamu). Odpoledne se projdeme k jednomu z unikátních ledovců, fakultativně je možné podniknout let vrtulníkem nad oběma ledovci a kolem nejvyšší hory Nového Zélandu Aoraki / Mt Cook.


Den 12: Pralesy západního pobřeží - Haast Pass - Wanak - Te Anau

Ráno se vydáme dále na jih podél pobřeží, projdeme se nad mokřady deštného pralesa, k vodopádu, projedeme průsmykem Haast Pass. Zastavíme se na vyhlídku u jezera Wanaka a dále vystoupáme do nejvýše položeného novozélandského sedla na Crown Range, abychom sestoupili do pánve jezera Wakatipu. Podél hřebene Remarkables v podvečer dojedeme do Te Anau, centra národního parku Fiordland.


Den 13: Národní park Fiordland - Výlet k fjordu Milfor Sound

Celodenní výlet scénickou silnicí národním parkem Fiordland k fjordu Milford Sound. Zde absolvujeme plavbu po fjordu (v ceně zájezdu), který je označován za největší klenot Nového Zélandu (v případě zájmu a za příznivého počasí můžeme letět také vrtulníkem). Během dne budeme mít příležitost vychutnat si krásu zdejší přírody a hor během několika vycházek.


Den 14: Queenstown

Dopoledne se podíváme na farmu s chovem ovcí a vysoké zvěře. Vydáme se přes planinu Five Rivers do horského města Queenstown. Odpoledne si budeme moci vybrat z mnoha fakultativních aktivit, rozhodně by se neměly vynechat taková lákadla jako typicky novozélandský jetboat - tryskový člun - či jízda lanovkou na vyhlídku Bobs Peak.


Den 15: Lindis Pass - Národní park Mr Cook - Jezera Pukaki a Tekapo

Vydáme se roklí Kawarau Gorge a přes ovocnářský Cromwell do průsmyku Lindis Pass. Po náhorní planině Mackenzie Basin přijedeme do Národního parku Mt Cook a projdeme se k vyhlídce na stejnojmennou nejvyšší horu Nového Zélandu (3754m). Den zakončíme u jezera Tekapo.


Den 16 a 17: Lake Tekapo - Christchurch - odlet do Evropy, nebo třeba na Fidži?

Dopoledne pojedeme přes zemědělskou nížinu Canterbury na letiště do Christchurch, následovat bude odbavení a odlet zpět do Evropy.

Fotogalerie zájezdu: 
Cena obsahuje: 
 • mezinárodní letenka
 • služby česky mluvícího na Novém Zélandu trvale žijícího průvodce - během cestování po NZ
 • doprava autobusem nebo minibusem, transfery z letiště do hotelu nebo k trajektu, trajekt mezi ostrovy
 • kvalitní ověřené ubytování 3,5* (možnost ubytování 4-5* za příplatek)
 • vstup do geotermálního pole Te Puia
 • vyhlídková plavba po Milford Sound
Cena neobsahuje: 
 • stravování
 • pojištění léčebných výloh
 • pojištění storna zájezdu, atd.
 • 1 lůžkový pokoj (16 990 Kč)
 • prodloužení pobytu: Nový Zéland, Austrálie, Fidži nebo jiné pacifické ostrovy

Nezávazná objednávka