JSME GARANTEM PRŮVODCE NATIONAL GEOGRAPHIC

JSME LICENCOVANÍ SPECIALISTÉ NA AUSTRÁLII

mapa austrálie

Zájezd Příroda Austrálie a Tasmánie

Termín: 
02.11. - 20.11.2019
19 dní
Cena od: 
114 900 CZK
Akční cena: 
108 990 CZK
Největší zajímavosti: 

Zájezd kombinující pobyt v nejhezčích lokalitách Austrálie a Tasmánie. Program plný DIVOKÉ PŘÍRODY, zážitků v RUDÉM STŘEDU AUSTRÁLIE, seznámení s pralesy TROPICKÉHO SEVERU, úchvatný VELKÝ BARIÉROVÝ ÚTES, návštěva pulzujících velkoměst SYDNEY MELBOURNE, doplněný o okouzlující TASMÁNII. Jeden z mála zájezdů na českém trhu - kombinace Austrálie a Tasmánie s českým průvodcem !

 

Termíny Příroda Austrálie a Tasmánie s českým průvodcem
02.11. - 20.11.2019 19 dní VOLNÁ MÍSTA
12.02. - 01.03.2020 19 dní VOLNÁ MÍSTA

 

 

 

10 DŮVODŮ PROČ VYBRAT ZÁJEZD S GO2 DO AUSTRÁLIE:

 
1. PŘÍRODA NA PRVNÍM MÍSTĚ
Prověřený program - rozmanitá australská příroda 60%, domorodá kultura 20%, města a historie 20%. Víme, jak se vyhnout davům.
 
2. ZÁŽITKOVÝ PROGRAM
Denní program je pečlivě sestaven - obsahuje dostatek času na zážitky, není uspěchaný a zároveň umožňuje odpočinek po programu.
 
3. POHODLNÝ PRŮBĚH
První polovina zájezdu je etapová s každodenními přesuny, druhá polovina zájezdu je hvězdicová s jednodenní výlety do okolí ze stejného místa. 
 
4. DŮRAZ NA DETAIL
Perfektní znalost navštívených míst umožní být ve správný čas na správném místě. Naši průvodci mají také své oblíbené tipy, které vám rádi ukáží.
 
5. ZNÁME NAŠE ZÁKAZNÍKY
Zájezd je fyzicky nenáročný a je vhodný pro všechny věkové skupiny - většina klientů je ve věku 40+, obvykle páry, případně jednotlivci či menší skupiny přátel. Česká a slovenská klientela.
 
6. REFERENCE
Rádi vám poskytneme kontakt na klienty, kteří již zájezd absolvovali, abyste se mohli nestranně informovat o průběhu zájezdu.
 
7. ROZVÍJEJTE SVÉ ZÁJMY
Milovníci orchideí? Znalci vína? Program na místě ladíme podle zájmu klientů - focení, papoušci, vinice, koupání, grilování, muzea, nákupy apod. 
 
8. DETAILNÍ PODKLADY
Podrobné informační pokyny s důrazem na letecké přesuny a vstupní procedury jsou součástí všech našich zájezdů. Pravidelně pořádáme předodletové schůzky.
 
9. ZNÁME NAŠI KONKURENCI
Tvoříme prvotřídní produkty. Naše programy jsou delší, levnější, obsahují více nekomerčních lokalit a velmi kvalitní ubytování. Navíc mají naše zájezdy pevně daný denní program, čímž odpadají případné nejasnosti a zklamání. 
 
10. LICENCE A POVOLENÍ
Vlastníme všechna povolení k průvodcování osob v Austrálii, vč. komerční autobusové dopravy a licence Uluru - Kata Tjuta National Park.  
 

CESTOVNÍ KANCELÁŘ GO2:

 • Dlouholetá specializace a zkušenosti s plánováním cest do Austrálie. Itineráře zájezdů sami tvoříme, nekopírujeme.
 • Kancelář v Praze a Sydney, partneři Tourism Australia pro ČR - certifikát AU specialisty.
 • Jako jediní v ČR jsme licencovaný dopravce v Austrálii a držitelé průvodcovské licence v NP Uluru - Kata Tjuta.
 • Odborná garance knižního průvodce National Geographic Australia

Naše kvalifikované rady dokážou ušetřit nemalé finanční prostředky !

Podrobný itinerář

Pohodlná kombinace Austrálie a Tasmánie - životní cesta po nejhezčích místech kontinentu. Program plný DIVOKÉ PŘÍRODY, zážitků v RUDÉM STŘEDU AUSTRÁLIE, seznámení s pralesy TROPICKÉHO SEVERU, úchvatný VELKÝ BARIÉROVÝ ÚTES, návštěva pulzujících velkoměst SYDNEY MELBOURNE, doplněný o okouzlující TASMÁNII

Den 1 - 2: Let z Prahy do Melbourne

Odlet z Prahy v časných ranních hodinách, let do Austrálie bez českého průvodce. Přílet do Melbourne ve večerních hodinách. Po příletu vyřízení imigračních formalit. Následně vyzvednutí českým průvodcem na letišti v Melbourne, poté přesun na hotel. Ubytování a relax.

Pozn.: Hotel nebude situován v centru Melbourne, ale na SZ okraji metropole, nedaleko letiště. Je to výhodnější z hlediska programu, vyhneme se dopravním zácpám a zvyšuje to komfort po příletu. Hotel v centru a prohlídku Melbourne si užijete den 5 (viz níže).


Den 3 - 4: Velká oceánská cesta, pohoří Grampians NP

• nádherná Velká oceánská cesta s bizarními skalními útvary • 12 Apoštolů • pozorování koal, klokanů a emu ve volné přírodě • pěší túry v majestátním pohoří Grampians

Ranní odjezd z Melbourne a prohlídka jedné z nejkrásnějších scénických silnic světa – slavné Great Ocean Road. Bizarní skalní útvary, 12 apoštolů, London Bridge, spousta nádherných pláží a přímořských letovisek. Nocleh Warrnambool.

Druhý den program v NP Grampians. Průzkum tohoto vyhlášeného národního parku s vodopády, bujnou vegetací i tradiční australskou faunou, především koalami a stády klokanů. Vyhlídky Balconies a procházka k nedalekému vodopádu. Vrcholem bude procházka k vyhlídce Pinnacles skrz Grand Canyon. Nocleh Grampians NP.


Den 5: Prohlídka Melbourne

• historický zlatokopecký skanzen Sovereign Hill • prohlídka Melbourne • náměstí Federace a věž Eureka s vyhlídkou 360°

Případná dopolední návštěva zlatokopeckého skanzenu Sovereign Hill a Muzea zlata (obojí fakultativně) s kopií největšího zlatého valounu na světě. Po poledni dojezd do Melbourne. Odpoledne prohlídka centra Melbourne. Jízda historickou tramvají (v ceně), návštěva tenisového komplexu Australian Open (zvenku), procházka v Čínské čtvrti Chinatown a podél řeky Yarra s moderním náměstím Federace, večerní vyhlídka z moderní věže Eureka 360° (fakultativně). Nocleh Melbourne (centrum).


Den 6: Mt. Field NP - nejstarší NP Tasmánie

• Údolí obřích eukalyptů • horské jezero Dobson • endemické palmy pandani

Ranní přelet do Hobartu. Poté přesun do nejstaršího národního parku Tasmánie Mt. Field. Úchvatné vodopády, procházka do údolí obřích stromů Karri (druhý největší strom na světě). Procházky pralesem s vodopády a divokou neporušenou přírodou. Odpoledne jezero Dobson a procházka mezi zdejší endemické palmy „pandani“. Návrat do Hobartu.


Den 7:  Bruny Island, perla Tasmánie

•  ostrov Bruny s nedotčenou přírodou • bělostný maják na Cape Bruny • delfíni, albatrosi a tuleni u pobřeží Bruny Island

Tento den nás čeká průzkum jedinečného ostrova Bruny jižně od Hobartu. Dramatická scenérie pláží a skal spolu s nedotčenou přírodou uchvátí každého milovníka přírody. Velká část ostrova je součástí národního parku. Na jižním cípu budete moci pozorovat Jižní arktický oceán z historického majáku. Poté návrat do Hobartu, nocleh.

FAKULTATIVNĚ VÝLET LODÍ ZA MOŘSKOU FAUNOU - jedinečná a fascinující plavba podél dramatického pobřeží divokého ostrova Bruny. Během 3 hodinové plavby lze spatřit delfíny, lachtany, orly a další faunu! Jedna z nejkrásnějších pobřežních plaveb nabízená v australských vodách ověnčená mnoha cenami.


Den 8:  Věznice Port Arthur a poloostrov Tasman

• tajemná věznice Port Arthur • úchvatné skalní formace Devils Kitchen

Ranní vyhlídka na Hobart z vrcholu Mt Wellington – uvidíte celou zdejší zátoku pohledem 360°!

Celodenní výlet do národního parku na Tasmanově poloostrově. Společně podnikneme prohlídku slavné historické věznice v tajemném Port Arthur (fakultativně), uchvátí vás vyhlídky z Eaglehawk Neck v Pirátské zátoce a navštívíme "Ďáblovu kuchyni", jeskyní oblouky zasahjící do moře Remarcable. Odpoledne dojezd do Bicheno. Večer, při troše štěstí, můžete sledovat tučňáky vracející se z lovu v moři.


Den 9: NP Freycinet a okolí

•  Výstup na Mt Amos   •   vyhlídky na Wineglass Bay  •  maják na Cape Tourville

Celodenní průzkum NP Freycinet, kde navštívíme slavnou zátoku Wineglass Bay, jejíž tvar připomíná sklenici vína. Pro odvážnější je možnost zdolat horu Mt. Amos, kde se nám naskytnou nejkrásnější výhledy na místní zátoku Wineglass. Cestou se nabízí možnost ochutnávky místních vín. Návrat do Hobartu, nocleh.


Den 10: Přelet do Sydney

•  výlet lodí po přístavu • budova Opery v Sydney • Přístavní most a prohlídka historické čtvrti The Rocks

Přelet do Sydney. Prohlídka centra Sydney. Úchvatné scenérie Opery v Sydney (zvenku) a Přístavního mostu, spolu s botanickou zahradou a hejny papoušků a kaloňů. Návštěva starobylé čtvrti The Rocks se spoustou typicky australských hospůdek, okouzlujícím panoramatem Opery a Přístavního mostu, vynikajících restaurací i vinných barů. Projížďka lodí v přístavu (v ceně).


Den 11: Výlet do Modrých hor

•  strhující kaňony Modrých hor • Tři sestry a Scenic World s lanovkou • jízda po nejstrmější železnici světa

Celodenní výlet do oblasti přírodních krás Modrých hor (UNESCO). Prozkoumáte známý skalní útvar Tři sestry i vodopády Wentworth, navštívíte Scenic World (fakultativně), kde se projedete nejstrmější železnicí na světě. Poté podniknete nenáročnou procházku v kaňonu plném mohutných eukalyptů a vše zakončíte unikátní lanovkou nad korunami vzrostlého lesa. Večerní návrat do Sydney, s prohlídkou večerního Sydney, případně krátkou zastávkou v Sydney Olympic Park. Dle času také možnost návštěvy přírodního parku Featherdale Wildlife Park (fakultativně).


Den 12: Sydney a východní pláže

•  útesy na Watsons Bay a pláž Bondi • snídaně na rybím trhu Fishmarket (fakultativně)

Dnes se vydáte na průzkum východního pobřeží Sydney. Navštívíte skalnaté útesy Watsons Bay, vykoupete se na slavné pláži Bondi, kde můžete také prozkoumat pobřeží. Odpoledne návštěva Chinatown, případně volný program spojený s fakultativní prohlídkou Námořního muzea, obřího Akvária v zátoce Darling Harbour a spousta dalšího. Tento den odpoledne je také možnost absolvovat program, který nestihnete v den 10 (dle dohody s průvodcem).


Den 13: majestátní monolit Uluru

• procházky kolem Uluru • nezapomenutelný západ slunce

Přelet do Rudého středu. Po příjezdu do NP Uluru-Kata Tjuta navštívíte domorodé kulturní centrum a dozvíte se více o původním obyvatelstvu Austrálie. Podniknete nenáročné procházky kolem posvátného monolitu Uluru, který vás jistě uchvátí svojí mohutností. Prohlédnete si místní jedinečný vodní zdroj Mutitjulu a tradiční domorodé stezky. Večer nevynecháte úchvatný západ slunce s nepřeberným množstvím odstínů červené.

Pozn.: Hotel u Uluru je Outback Pioneer Lodge, standardní 3* pokoj s vlastní koupelnou. Postele mohou být v konfiguraci 2 dvoupatrové postele (celkem 4 lůžka) - v takovém případě se horní lůžka neobsazují! Max. počet osob v pokoji: 2. Kvalitnější ubytování za příplatek.  

POZOR: Naši česky hovořící průvodci vlastní licence a certifikáty k provázení v NP Uluru - Kata Tjuta, vydané správci NP (domorodci kmene Anangu). Tyto certifikáty vlastníme jako jediná česká CK!


Den 14: Soutěsky Kata Tjuta, přelet do tropů severu (Cairns)

• východ slunce u Uluru • pěší túra mezi skalními hlavami Kata Tjuta • večerní Cairns

Po úchvatném východu slunce u Uluru vás čeká pěší túra soutěskami Kata Tjuta (max. délka 3-4 hod. či lehčí varianta 60min.). Vydáte se podél staré aboriginské stezky lidu Anangu - Údolím větrů, mezi tajemné skalní hlavy. Odpolední přelet do tropického Cairns. Pro zájemce možnost procházky večerní esplanádou, nákupů na zdejším nočním trhu Night Market a pozorováním netopýrů (kaloňů).


Den 15: Velký bariérový útes

• celodenní plavba na Velký Bariérový útes • relaxace v Cairns

Zažijte šnorchlování na Velkém bariérovém útesu!

Celodenní relaxace v Cairns - průvodce Vám připraví přehled možností, jak si tento den užít naplno. Pro zájemce je připravena možnost plavby na neporušené části Velkého bariérového útesu (fakultativně). Nechte se pohltit pestrobarevnou záplavou podmořského života. Uvidíte želvy a velké útesové ryby. Připravena je také možnost potápění s instruktorem (i pro nepotápěče).

Pozn.: S výběrem plavby vám pomohou pracovníci GO2. Nabízíme plavby s nejlepším poměrem ceny a kvality, navíc osobně vyzkoušené. Navíc není nutné, aby všechny osoby ve skupině měli totožnou plavbu - můžete si tedy vybrat zcela podle vašich potřeb. Zvýhodněné ceny při rezervaci se zájezdem.


Den 16: Historická vesnička Kuranda a náhorní plošina Atherton

• historická vesnička Kuranda • sopečná vyvýšenina Atherton • majestátní starobylé stromy Fig • návštěva kávové plantáže • jízda nejdelší lanovkou světa nad pralesem a řekou Barron River

Celodenní výlet do historického městečka Kuranda a na náhorní sopečnou plošinu Atherton. K cestě můžete využít nejdelší lanovku světa nad korunami stromů (fakultativně, dle počasí). V Kurandě možnost nákupů na zdejších vyhlášených trzích s místní produkcí, návštěvy motýlí ZOO (fakultativně) a ochutnávka nejlepších německých specialit v Queenslandu (fakultativně). Následuje ochutnávka kávy na farmě (fakultativně) na sopečné plošině Atherton, kde prozkoumáme oblast s posvátnými majestátními stromy Fig. Večer zpět do Cairns.


Den 17: Nejstarší prales světa Daintree

• obří slanovodní krokodýli • prohlídka mangrovníků • úchvatný mys Cape Tribulation • nenáročné procházky v pralese Daintree • ochutnávka pralesní zmrzliny i čajové plantáže

Celodenní výlet do nejstaršího pralesa na světě Daintree. Nahlédnout pod pokličku tohoto opravdu jedinečného rezervoáru života nám umožní místní zkušený průvodce, s nímž se vydáme na vyjížďku po umělém jezírku, které obývají desítky obrovských krokodýlů. Uvidíte tyto jedinečné tvory v jejich přirozeném prostředí. Během návštěvy tohoto unikátního přírodního parku (fakultativně) se setkáte také se vzácnými kasuáry, rudými klokany, koalami i tropickými papoušky.

V pralese Daintree žijí unikátní druhy exotického vodního ptactva. S průvodcem se projdete unikátními porosty mangrovů. Odpoledne ochutnáte vynikající pralesní zmrzlinu (fakultativně) a navštívíte zdejší čajovou plantáž. Závěr dne připraví úchvatný mys Tribulation a jeho kokosové palmy, pralesní potůčky a liduprázdné pláže. Večerní návrat do Cairns.


Den 18: Odlet z Austrálie

Dle aktuálních letenek možnost dopoledního individuálního programu v Cairns, nákupy suvenýrů. Vyhlídkový let na Velký bariérový útes v malém letadle, případně vrtulníkem a návštěva Botanické zahrady.

Přes den transfer na letiště, rozloučení s českým průvodcem a odlet zpět do ČR.


Den 19: Přílet do Prahy

Přílet do Prahy v dopoledních hodinách (dle aktuálních letenek).


MOŽNOST PRODLOUŽENÍ ZÁJEZDU - TROPICKÉ SOUOSTROVÍ FIJI:

Pro zájemce je připravena možnost prodloužení zájezdu o extra 5-6 dní. Tyto dny strávíte na tropickém Fiji, v nádherné oblasti Yasawa Islands. Šnorchlování, korály, tropická vegetace i podmanivá místní kultura. Tropické bungalovy, privátní atmosféra a malé rodinné resorty na odlehlých ostrovech Yasawa Islands. Skvělá možnost relaxace po poznávacím programu. Doporučujeme především pro podzimní termíny (září - prosinec).

GARANTUJEME NEJLEPŠÍ CENU NA ČESKÉM TRHU !

Pro všechny naše programy a zájezdy garantujeme nejlepší cenu na českém trhu. Více informací najdete na tomto odkazu.

 

Fotogalerie zájezdu: 
Prales Daintree
Melbourne
Melbourne
Gibson steps
London bridge
12 apoštolů
Zlatokopecka vesnicka
Tasmanie
Tasmansky cert
Port Arthur
Port Arthur
Port Arthur
Bruny Island
Sydney
Plaz Bondi
Opera house, Sydney
Opera house, Sydney
Plaz Bondi
Kata Tjuta
Kings Canyon
Kings Creek Station
Koala
Udoli vetru
Uluru
Wineglas bay
Modre hory
Cena obsahuje: 
 • mezistátní letenky s 5* leteckou společností Cathay Pacific vč. všech poplatků a tax (dle dostupnosti)
 • vnitrostátní přelety v rámci programu vč. všech poplatků a tax
 • dopravu po Austrálii dle programu v komfortním klimatizovaném minibuse
 • noclehy v kvalitních (3.5*) hotelech ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím
 • originální prověřené ubytování v unikátních lokalitách
 • služby místního česky hovořícího průvodce žijícího v Austrálii
 • vstupy do národních parků
 • licencovaní průvodci v NP Uluru-Kata Tjuta
 • jízda historickou tramvají v Melbourne (veřejná linka)
 • výlet lodí v přístavu Sydney
 • vízum do Austrálie
 • zákonné pojištění dle zákona č. 159/99 Sb.
Cena neobsahuje: 
 • stravování (ani snídaně)
 • příplatek za letenky s jinou leteckou společností (dle požadavku klienta)
 • příplatek za ubytování vyšší kategorie (dle požadavku klienta)
 • plavba na Velký bariérový útes
 • fakultativní aktivity, vstupenky na ostatní atrakce (i pokud vyplývají přímo z programu)
 • osobní náklady z rozhodnutí klienta
 • doplatek za jednolůžkový pokoj 19 650,-

 

ZVÝHODNĚNÝ BALÍČEK "AKTIVITY"
 
Obvyklá cena během zájezdu: 8 690 Kč/osoba
Zvýhodněná cena při rezervaci předem: 6 950 Kč/osoba (odpovídá slevě 20%)
 
Cena obsahuje: 
 • jízda po nejstrmější železnici v Modrých horách a vstupné do Scenic World Katoomba
 • vstupné do Hartley´s Crocodile Adventures a plavba za krokodýly na místní laguně
 • plavba na Velký bariérový útes (šnorchlování)
 • vstupné do skanzenu Sovereign Hill a Muzea zlata
 • jízda nejdelší lanovkou světa do vesnice Kuranda
 • vstupné do historické věznice v Port Arthur
 • plavba za mořskou faunou na ostrově Bruny Island

Nezávazná objednávka