JSME GARANTEM PRŮVODCE NATIONAL GEOGRAPHIC

JSME LICENCOVANÍ SPECIALISTÉ NA AUSTRÁLII

mapa austrálie

Top Austrálie

Výběr lokalit v Austrálii

Připravili jsme pro vás výběr těch nejzajímavějších míst Austrálie. Mezi to nejpoutavější z Austrálie jistě patří prastaré deštné pralesy na severu nebo vyprahlé pouště v rudém centru.

Unikátní příroda a místa

Divoká příroda, unikátní fauna a flóra, bouřlivá historie - to vše tvoří kontinent, jehož krása Vám z paměti nevymizí ani po dlouhých letech.

Uluru, Ayers rock

Uluru leží v národním parku Uluru - Kata Tjuta National Park, zapsaném na seznamu světového dědictví UNESCO. Monolit Uluru představuje pro domorodé obyvatele posvátnou půdu a je součástí širokého náboženského systému.

Metropole s operou a přístavem, s bělostnými plážemi a skalnatými útesy patří bezesporu mezi nejhezčí města na světě. Sydney je největší australské město ležící na východním pobřeží Austrálie a také nejstarší město v Austrálii, založeno v roce 1788.

Velký bariérový útes je největší korálový útes na světě a patří ke klasickým symbolům Austrálie. Táhne se podél východního pobřeží celých 2000 km. Je to jediná stavba živých tvorů, viditelná z Měsíce.

 

Kata Tjuta patří mezi nejzajímavější skalní formace v centru Austrálie. Celkem 36 hlavních skalních hlav (dómů) se nachází nedaleko věhlasného monolitu Uluru. Celá oblast je navíc významnou součástí domorodých legend a také tradičním místem ceremonií a náboženských obřadů.

Tasmánie uchvátí každého opravdového cestovatele svoji panenskou přírodou, dramatickým pobřežím, hustými pralesy a majestátními horami s ledovcovými jezery. K tomu přídavek unikátní fauny jako je například tasmánský čert, ptakopysk podivný nebo několik druhů klokanů. Příroda Tasmánie je chráněna zápisem UNESCO.

Fraser Island je největší písečný ostrov světa, nacházející se u jižního pobřeží státu Queensland. Ostrov je vyhlášený především díky unikátní přírodě i originálnímu způsobu dopravy po ostrově. Po písečných plážích a v pralese se můžete prohánět terénním vozem. Relaxujte a koupejte se u průzračných jezer a pozorujte divoké psy Dingo, ještěry Guana, želvy a orly v divoké přírodě.

Tropický prales Daintree je nejstarší deštný prales světa, umístěný severně od města Cairns. Spolu Velkým bariérovým útesem tvoří unikátní ekosystém- jediné místo na Zemi, kde se prales setkává s korálovým útesem.

Národní park Kakadu ukrývá bažinaté nížiny, rozeklané rokle a vodopády, spolehlivý výskyt velkých krokodýlů a množství různého exotického ptactva. Oblast nadchne všechny milovníky přírody.

Velká oceánská cesta je jednou z nejhezčích scénických pobřežních silnic světa, která se rozkládá v délce necelých 300 kilometrů na jižním pobřeží Austrálie, ve státě Victoria. Během jízdy na vás čekají strhující scenérie rozervaného pobřeží, národní parky, vápencové a pískovcové útesy, pralesy, pláže a všudepřítomné známky eroze.

Opera v Sydney

Opera v Sydney je právem považována za architektonický symbol Austrálie. Tato stavba, byla dokončena v roce 1973 a v roce 2007 byla zapsána na seznamu Světového kulturního dědictví UNESCO.

Stránky