JSME GARANTEM PRŮVODCE NATIONAL GEOGRAPHIC

JSME LICENCOVANÍ SPECIALISTÉ NA AUSTRÁLII

mapa austrálie

Top Austrálie

Ostrovy Whitsundays

TROPICKÉ OSTROVY WHITSUNDAYS

Ostrovy Whitsundays se nachází u centrálního pobřeží Queenslandu a jsou nesmírně oblíbené nejen mezi turisty, ale také samotnými Australany. Většina ostrovů je soustředěna v blízkosti ostrova Whitsunday, ovšem obchodní centrum se soustřeďuje kolem ostrova Hamilton.

BĚLOSTNÉ PLÁŽE, PRALESY A KORÁLY

Ostrovy jsou součástí Velkého bariérového útesu a nabízejí skvělé možnosti na koupání, šnorchlování a také poskytují dostatek míst pro zkušené potápěče, i začátečníky. Na ostrovech se nachází několik resortů, od střední kategorie, až po jedny z nejluxusnějších hotelů v Austrálii.


OSTROVY WHITSUNDAYS - ZAJÍMAVOSTI

Název souostroví vznikl drobnou chybou mořeplavce Jamese Cooka, který věřil, že tato místa během své objevitelské mise míjel na Svatodušní neděli (a pojmenoval je Whitsundays). Nyní ale již víme, že díky existenci mezinárodní datové linie to bylo vlastně pondělí (Whitmonday).

Souostroví tvoří několik ostrovních skupin, především:

  • Skupina Whitsunday, obsahující mj. ostrovy Hamilton, Whitsunday, Harold Island, Dent Island, Haslewood Island.
  • Skupina Lindeman obsahuje mj. ostrov Lindeman, Seaforth Island, Shaw Island.
  • Souostroví zahrnuje také několik desítek ostrovů okolo Molle Island a Gloucester Island.

S VĚTREM V PLACHTÁCH

Jestliže máte zkušenosti s plachtěním, můžete si pronajmout loď. Pronájmy jachet / katamaránů zajišťujeme právě v oblasti Whitsundays. Neméně oblíbenou činností jsou pronájmy jachet s kapitánem. Dokonce si můžete řídit loď sami, jestliže máte zkušenosti s řízením jachet. K dispozici jsou lodě všech světových značek. Plachtění s kapitánem je vhodné pro menší skupinku osob (4 osoby).

Tip: 

Po období březosti připlavou v červnu VELRYBY PLEJTVÁK MYŠOK do teplých vod porodit svá mláďata. Samci kvůli páření vábí samice okázalým zpěvem. Za těmito úžasnými tvory se můžete vydat v měsících červen a červenec s několika operátory, kteří Vám umožní plavání s velrybami.