Klokaní ostrov - jižní Austrálie

Kangaroo Island

Klokaní ostrov se nachází pouhých 12 kilometrů od pobřeží Austrálie a je třetím největším ostrovem této země. Snadno se sem dostanete z mysu Jervis trajektem. Pokud plánujete cestu na jih Austrálie, Klokaní ostrov byste neměli vynechat!

 • Ostrov je známý jako ráj na zemi pro dobrodruhy a milovníky přírody.
 • Navštivte skrýté krásné pláže i národní parky a malebná městečka, blízko kterých klidně narazíte na tučňáky nebo pelikány.
Klokaní ostrov - jižní Austrálie
Petr Musílek
Garant destinace Austrálie

"Austrálie mě dostala svou energií, pestrostí a pohodovým přístupem místních."

neváhejte se na nás obrátit
+420 211 222 697, +420 731 184 762

Národní parky a chráněné rezervace

Jak už jste podle názvu asi poznali, toto místo je domovem klokanů, které můžete vidět v jakékoliv z osmnácti chráněných oblastí ostrova.
Nečekají vás však zdaleka jen klokani; během výletu na Klokaní ostrov se můžete setkat s černými labutěmi, lvouny, novozélandskými lachtany, pelikány, delfíny nebo třeba s tučňákem nejmenším.

NÁŠ TIP

Pokud máte rádi mořské plody, Klokaní ostrov pro vás bude gastronomickým snem. A pokud jste je ještě mockrát nezkusili, tak zrovna tady by to rozhodně stálo za to.
Vyhlášený Oyster Farm Shop nebo třeba Enchanted Fig Tree jsou místa, kde si na plodech moře pochutnáte jako nikde jinde! .

Cape Willoughby Lighthouse

Cape Willoughby Lighthouse

Maják na mysu Willoughby osvětluje cestu mezi Klokaním ostrovem a australskou pevninou.

 • Byl prvním majákem Jižní Austrálie, který zde byl postaven již v roce 1852.
 • Maják je chráněnou budovou, avšak byl nedávno zrekonstruován a teď se na tomto nejvýchodnějším bodě Klokaního ostrova můžete dokonce i na pár nocí ubytovat.

Remarkable Rocks

Pokud se rozhodnete navštívit Klokaní ostrov, Remarkable Rocks by rozhodně ve vašem itineráři neměli chybět.
Tyto zvláštní formace žulových balvanů se dávno staly symbolem Klokaního ostrova a jejich barevná škála zlatožlutých a červených odstínů láká stále více a více turistů.

NÁŠ TIP

Pokud se vám tuleni líbí, na Klokaním ostrově najdete Kangaroo Island Ocean Safari, kde si můžete zarezervovat plavání s tuleni nebo s delfíny.
Toto je opravdu neskutečný zážitek, kterému se jen pozorování nemůže vyrovnat!

Lokální potraviny - Klokaní ostrov

Klokaní ostrov není jen oázou fauny a flóry a ideální destinací pro milovníky výletů do přírody, na své si tu přijdou i vaše chuťové buňky.

 • Po celém ostrově najdete restaurace, food trucky a obchůdky plné místních dobrot; od sýrů po plody moře, najdete tu i spoustu vinařství a palíren likérů jako třeba australský gin nebo vodka.
 • Můžete si zde vybrat z restaurací, ve kterých je převážná většina ingrediencí opravdu jen z Klokaního ostrova a zátok kolem, od hlavních jídel po víno nebo dezert.

NÁŠ TIP

Pokud chcete zažít pravou australskou divokou přírodu, pak je Cape Gantheauma Conservation Park místem pro vás. Čekají vás treky různých délek a obtížností, od příjemných vyhlídkových procházek po pobřežní trek, který je sice o něco náročnější, ale odmění se Vám nádhernou přírodou a vyhlídkami, které jinde nenajdete.
V infocentru se vždy můžete ujistit a poradit, který z treků pro vás bude ten nejlepší. V Hanson Bay Wildlife Sanctuary na vás pro změnu čekají koalové, které můžete zahlédnout během Koala Walk, který pro vás pracovníci v tomto chráněném území připravili.

Admiral’s Arch

Podobně jako Remarkable Rocks, Admiral’s Arch je jedním z přírodních symbolů ostrova.
Jedná se o jeskyni s obloukem, který zde příroda tvořila miliony let. Z tohoto krásného místa není jen nádherný výhled na oceán, ale je to i prostranství, ze kterého můžete sledovat, jak si žijí a hrají tuleni a lvouni všude kolem na pobřeží.

Víte, že ..

Na konci 19. století, když na Klokaní ostrov připluli osadníci, přivezli s sebou desítky včelstev z Ligurie v Itálii, aby jim zde mohli pomáhat s úrodou a výrobou medu.
Už v této době osadníci vyhlásili celý ostrov za včelí chráněnou rezervaci a Ligurské včely jsou tu chráněny dodnes.

Klokaní ostrov - aktivity na ostrově

 • Koala Walk v Hanson Bay Wildlife Sactuary – udělejte si pěší výlet rezervací a pozorujte, jak žijí koalové všude kolem vás.
 • Vyjeďte si na půldenní až třídenní rybářský výlet lodí kolem ostrova a objevte rozmanitý život Klokaního ostrova pod vodou.
 • Navštivte jednu z mnoha vinic a vinařství, poučte se o místních vínech a vychutnejte si ty nejlepší, které ostrov nabízí.
 • Choďte, choďte, choďte… Klokaní ostrov je opravdu výjimečný počtem národních parků a rezervací a příroda a výhledy jsou tu opravdu dech beroucí. Vydejte se na túru podle obtížnosti, která vám vyhovuje a celý den se kochejte krásou a klidem kolem vás.
 • Plavání s tuleni a delfíny s instruktory z Kangaroo Island Ocean Safari – pokud stojíte o nevšední zážitek, na který už nikdy nezapomenete, tohle je on!
 
AKTUÁLNĚ