JSME GARANTEM PRŮVODCE NATIONAL GEOGRAPHIC

JSME LICENCOVANÍ SPECIALISTÉ NA AUSTRÁLII

mapa austrálie

Top Austrálie

Sydney

NEJVĚTŠÍ METROPOLE AUSTRÁLIE

Sydney je největší australské město ležící na východním pobřeží Austrálie. Sydney také patří bezesporu mezi jedno z nejhezčích měst na světě. Svojí polohou u moře a příjemným klimatem, zajímavým okolím a multikulturním prostředím po celý rok láká statisíce turistů a studentů z celého světa.

BUDOVA OPERY, PLÁŽE I ÚTESY

Sydney nabízí mnohé. Multikulturalita, příznivé klima po celý rok, temná trestanecká historie, klenot moderní architektury Sydney Opera House i ohromující ocelový most Sydney Harbour Bridge, vždyzelené botanické zahrady, bělostné pláže, skalnaté útesy, perfektní možnosti volnočasových aktivit.


SYDNEY - HLAVNÍ ATRAKTIVITY

Budova Opery v Sydney

Magická stavba v zálivu Port Jackson tvoří spolu s přístavním mostem neodmyslitelné panorama Sydney. V tomto kulturním stánku Austrálie můžete vidět ty největší současné umělce z celého světa. Zážitkem na celý život je poté operní nebo hudební představení.


Botanická zahrada

V sousedství Opery se nachází příjemný kout s atmosférou neobyčejného klidu a pohody, poskytující jedinečné výhledy na Sydney. Najdete zde i kolonie papoušků a obrovských kaloňů. Za vidění jistě stojí i místo zvané Mrs Macquarie´s chair.


Přístavní most v Sydney

Monumentální přístavní most klenoucí se nad zálivem Port Jackson byl postaven v době velké hospodářské krize. Most nabízí dvě zajímavé atrakce, výstup na jeden z pilířů nebo na vrchol mostní konstrukce. Ať už se rozhodnete pro cokoli, obojí Vám zprostředkuje úžasný pohled na Sydney z ptačí perspektivy.


Darling Harbour

Toto nově zrekonstruované centrum Sydney se nachází západně od Opery a v poslední době se stává druhým přirozeným centrem pulsující metropole se spoustou vynikajících restaurací, kin, výstavních sálů, koncertů přímo na vodě, muzeí i čínskou čtvrtí.


Bondi beach a ostatní pláže

Pláže, především na východním pobřeží Sydney, jsou turisty často navštěvovanou oblastí, i proto zde můžete sledovat představení různých pouličních umělců. Na přelomu října a listopadu se zde navíc koná celosvětově proslulá výstava soch přímo na útesech.


Fishmarket

V Sydney naleznete největší rybí trh na jižní polokouli. Patříte-li mezi milovníky rybích pochoutek a exotické atmosféry, měli byste toto místo určitě navštívit. Na Fishmarket lze dojet trajektem přímo od Opery. Můžete si zde dopřát delikátní snídani nebo jen nasát místní osobitou atmosféru.


 VÝLET SYDNEY - MODRÉ HORY

Modré hory se nachází pouze 90 minut jízdy autem od Sydney. Prozkoumejte hluboké kaňony a skalní útvary v Modrých horách. Deštné lesy, hluboké kaňony a domorodé legendy, to vše       během nezapomenutelného jednodenního výletu ze Sydney.


Tip: 

Projeďte si přístav v Sydney lodí. Vyrazit můžete z Darling Harbour nebo Circular Quay. Překrásná vyjížďka lodí stojí jen pár dolarů. Za stejnou službu si účtují turističtí operátoři daleko větší poplatek.

Večer se vydejte do nejstarší čtvrti the Rocks a poznejte historii osídlování Sydney, která je neoddělitelně spjatá se spoustou místních hospůdek. Začít můžete v nejstarší hospodě v Sydney, Fortune of War, která vznikla již v roce 1828.