Sydney

Největší metropole Austrálie - Sydney

Sydney je největší australské město ležící na východním pobřeží Austrálie. Patří mezi jedno z nejhezčích měst na světě. Svojí polohou u moře a příjemným klimatem, zajímavým okolím a multikulturním prostředím po celý rok láká statisíce turistů a studentů z celého světa.

  • Multikulturalita, příznivé klima po celý rok, temná trestanecká historie, klenot moderní architektury Sydney Opera House i ohromující ocelový most Sydney Harbour Bridge, vždy zelené botanické zahrady, bělostné pláže, skalnaté útesy, perfektní možnosti volnočasových aktivit.
Sydney
Petr Musílek
Garant destinace Austrálie

"Austrálie mě dostala svou energií, pestrostí a pohodovým přístupem místních."

neváhejte se na nás obrátit
+420 211 222 697, +420 731 184 762
Budova opery v Sydney

Budova opery v Sydney

Opera v Sydney je magická stavba v zálivu Port Jackson tvoří spolu s přístavním mostem neodmyslitelné panorama Sydney. V tomto kulturním stánku Austrálie můžete vidět ty největší současné umělce z celého světa. Zážitkem na celý život je poté operní nebo hudební představení.

  • Svým tvarem připomíná plachetnici vplouvající do přístavu a je právem považována za architektonický symbol Austrálie.
  • Toto místo, zapsané v roce 2007 na seznamu Světového kulturního dědictví UNESCO, je opravdovým centrem australského kulturního života.

NÁŠ TIP

Večer se vydejte do nejstarší čtvrti the Rocks a poznejte historii osídlování Sydney, která je neoddělitelně spjatá se spoustou místních hospůdek. Začít můžete v nejstarší hospodě v Sydney, Fortune of War, která vznikla již v roce 1828.

Botanická zahrada v Sydney

V sousedství Opery se nachází příjemný kout s atmosférou neobyčejného klidu a pohody, poskytující jedinečné výhledy na Sydney. Botanická zahrada je bezmála 200 let stará, sbírá, pěstuje, zkoumá a konzervuje rostliny z Austrálie a dalších koutů světa..

 

Pestrost zdejší flóry je skutečně ohromující, k vidění jsou zde tisíce stromů, trsy bambusu, kaktusová zahrada, deštný les, bylinková zahrada, zahrada se vzácnými a ohroženými druhy rostlin a najdete zde také jednu z nejkrásnějších sbírek palem pod širým nebem na světě. Zajímavé jsou i kolonie papoušků a obrovských kaloňů. Za vidění jistě stojí i místo zvané Mrs Macquarie´s chair.

NÁŠ TIP

Projeďte si přístav v Sydney lodí. Vyrazit můžete z Darling Harbour nebo Circular Quay. Překrásná vyjížďka lodí stojí jen pár dolarů. Za stejnou službu si účtují turističtí operátoři daleko větší poplatek.

Přístavní most v Sydney

Přístavní most v Sydney

Monumentální přístavní most klenoucí se nad zálivem Port Jackson byl postaven v době velké hospodářské krize.

  • Most nabízí dvě zajímavé atrakce, výstup na jeden z pilířů nebo na vrchol mostní konstrukce.
  • Ať už se rozhodnete pro cokoli, obojí Vám zprostředkuje úžasný pohled na Sydney z ptačí perspektivy
  • Rozměry Přístavního mostu jsou kolosální – jeho celková délka je 1150 metrů a samotný oblouk má rozpětí 503 metrů.

Darling Harbour

Toto nově zrekonstruované centrum Sydney se nachází západně od Opery a v poslední době se stává druhým přirozeným centrem pulsující metropole se spoustou vynikajících restaurací, kin, výstavních sálů, koncertů přímo na vodě, muzeí i čínskou čtvrtí.

Výlet Sydney - Modré Hory

Výlet Sydney - Modré Hory

Modré hory se nachází pouze 90 minut jízdy autem od Sydney. Prozkoumejte hluboké kaňony a skalní útvary v Modrých horách. Deštné lesy, hluboké kaňony a domorodé legendy, to vše během nezapomenutelného jednodenního výletu ze Sydney.

Zájezdy do Austrálie

Veškeré naše originální programy pro skupiny a jednotlivce naleznete v sekci ZÁJEZDY AUSTRÁLIE. V Sydney nabízíme možnost zajištění průvodce na část Vaší dovolené.

Bondi beach a ostatní pláže v Sydney

Nejznámější destinace pro šnorchlovací a potápěcí výlety je bezesporu Cairns - centrum tropického severu. Odtud můžete vyrazit na 1 denní výlet na šnorchlování/potápění, který můžete prodloužit až na 7 denní potápěčskou expedici.

  • Pláže, především na východním pobřeží Sydney, jsou turisty často navštěvovanou oblastí, i proto zde můžete sledovat představení různých pouličních umělců.
  • Na přelomu října a listopadu se zde navíc koná celosvětově proslulá výstava soch přímo na útesech.
Fishmarket

Fishmarket

V Sydney naleznete největší rybí trh na jižní polokouli. Patříte-li mezi milovníky rybích pochoutek a exotické atmosféry, měli byste toto místo určitě navštívit.

  • Na Fishmarket lze dojet trajektem přímo od Opery.
  • Můžete si zde dopřát delikátní snídani nebo jen nasát místní osobitou atmosféru.