Národní park Kakadu

Národní park Kakadu

Národní park Kakadu se nachází v Severním teritoriu, několik hodin jízdy autem od Darwinu. Ohromí Vás svojí velikostí. Top End - jak se této části Austrálie přezdívá - je země plná kontrastů. Důvodem jsou dvě odlišné sezóny:

  • deštivá sezóna, kdy se Kakadu promění v močály a bažiny
  • suchá sezóna, kdy si příroda teprve zvyká na nový koloběh
Národní park Kakadu
Petr Musílek
Garant destinace Austrálie

"Austrálie mě dostala svou energií, pestrostí a pohodovým přístupem místních."

neváhejte se na nás obrátit
+420 211 222 697, +420 731 184 762

Tropické pralesy i unikátní fauna

Národní park Kakadu ukrývá bažinaté nížiny, rozeklané rokle a vodopády, spolehlivý výskyt velkých krokodýlů a množství různého exotického ptactva.
Oblast nadchne všechny milovníky přírody. Rozmanitá atmosféra celého parku vás vtáhne do role velkého objevovatele přírody, díky níž zažijete neuvěřitelnou podívanou jako při natáčení přírodopisných dokumentů.

Národní park Kakadu

NÁŠ TIP

Kakadu doporučujeme navštívit pouze v období sucha od května do října.
Národní park Kakadu je rájem pro rybáře a milovníky opravdové Austrálie. V řekách žijí velké sladkovodní ryby Barramundi a proto je zde rybaření opravdovým zážitkem.

Sladkovodní krokodýl

Národní park Kakadu - hlavní aktivity

Starodávné malby

  • Můžete obdivovat nejstarší dochované skalní malby na světě, vytvořené člověkem.

Plavba lodí a pozorování krokodýlů

  • Ty největší zážitky získáte při pozorování úžasné australské přírody. Spatříte obrovité slanovodní krokodýly ve volné přírodě, divoké koně Brumbies nebo hejna papoušků přímo nad vašimi hlavami.

Prastará civilizace a skalní malby

Národní park Kakadu je považován za jeden z nejúžasnějších přírodních divů Austrálie a je známý i pro svou kulturní hodnotu -
můžete se zde setkat s nejstarší žijící civilizací světa - Austrálci.

Národní park Kakadu

Národní park Kakadu - zajímavosti

Úžasný rezervoár života

  • V Národním parku Kakadu žije 280 druhů ptáků (což je třetina všech druhů ptáků žijících v Austrálii), 60 druhů savců, 10 000 druhů hmyzu, největší krokodýli v Austrálii a je to také místo s největším výskytem bouří v Austrálii.

Scenérie z filmu Krokodýl Dundee

  • V národním parku Kakadu můžete navštívit několik míst, kde se natáčel slavný film Krokodýl Dundee. Jednou z nejpůsobivějších je oblast kolem Ubirr. Podrobný itinerář se všemi zajímavosti a zajímavými místy získají všichni klienti, kteří mají zájem objevovat krajinu nedotčeného národního parku Kakadu.

Jak se dostat do NP Kakadu

Nejlepší způsob, jak pořádně prozkoumat NP Kakadu je po vlastní ose. Vzhledem k rozlehlosti parku doporučujeme poradit se s plánem cesty s jedním ze specialistů z CK Go2. Doporučujeme vůz 4x4. K dispozici jsou i obytné vozy s pohonem všech kol.

půjčení auta Austrálie
pronájem karavanu Austrálie

 
AKTUÁLNĚ