JSME GARANTEM PRŮVODCE NATIONAL GEOGRAPHIC

JSME LICENCOVANÍ SPECIALISTÉ NA AUSTRÁLII

mapa austrálie

Top Austrálie

Národní park Kakadu

TROPICKÉ PRALESY I UNIKÁTNÍ FAUNA

Národní park Kakadu ukrývá bažinaté nížiny, rozeklané rokle a vodopády, spolehlivý výskyt velkých krokodýlů a množství různého exotického ptactva. Oblast nadchne všechny milovníky přírody.

PRASTARÁ CIVILIZACE A SKALNÍ MALBY

Národní park Kakadu je považován za jeden z nejúžasnějších přírodních divů Austrálie a je známý i pro svou kulturní hodnotu - můžete se zde setkat s nejstarší žijící civilizací světa - Austrálci.


Národní park Kakadu se nachází v Severním teritoriu, několik hodin jízdy autem od Darwinu.

Národní park Kakadu Vás ohromí svojí velikostí. Zabírá obdobnou rozlohu jako například stát Izrael.

Top End, jak se této části Austrálie přezdívá, je země plná kontrastů. Důvodem jsou dvě odlišné sezóny, deštivá, kdy se Kakadu promění v močály a bažiny, a suchá, kdy si příroda zvyká na nový koloběh.

Můžete zde opravdu zažívat pocity jako objevovatelé nebo filmový štáb při natáčení přírodopisných dokumentů.


NÁRODNÍ PARK KAKADU - HLAVNÍ AKTIVITY

  • starodávné malby

Můžete obdivovat nejstarší dochované skalní malby vytvořené člověkem na světě.

  • plavba lodí a pozorování krokodýlů

Ty největší zážitky získáte při pozorování úžasné australské přírody. Pozorujte obrovité slanovodní krokodýly ve volné přírodě, divoké koně Brumbies nebo hejna papoušků nad Vašimi hlavami.


NÁRODNÍ PARK KAKADU - ZAJÍMAVOSTI

Národní park Kakadu je úžasný rezervoár života. Žije zde 280 druhů ptáků (což je třetina všech druhů ptáků žijících v Austrálii), 60 druhů savců, 10 000 druhů hmyzu, největší krokodýli v Austrálii a je to také místo s největším výskytem bouří v Austrálii.

Scenérie z filmu Krokodýl Dundee

V národním parku Kakadu můžete navštívit několik míst, kde se natáčel slavný film Krokodýl Dundee. Jednou z nejpůsobivějších je oblast kolem Ubirr. Podrobný itinerář se všemi zajímavosti a zajímavými místy získají všichni klienti, kteří mají zájem objevovat krajinu nedotčeného národního parku Kakadu.


Tip: 

Kakadu doporučujeme navštívit pouze v období sucha od května do října. Národní park Kakadu je rájem pro rybáře a milovníky opravdové Austrálie. V řekách žijí velké sladkovodní ryby Barramundi, a proto je zde rybaření opravdovým zážitkem.