Nejstarší prales světa Daintree

Světově unikátní ekosystém

Tropický prales Daintree je nejstarší deštný prales světa, rozkládající se na ploše zhruba 1200 čtverečních kilometrů severně od města Cairns. Spolu s Velkým bariérovým útesem tvoří unikátní ekosystém - jediné místo na Zemi, kde se prales setkává s korálovým útesem.

 • Mangrovové porosty, sladkovodní řeky, nelétaví kasuáři i věhlasní predátoři tropické Austrálie – obrovští slanovodní krokodýli.
 • Vydejte se na vyjížďkou po pralesní řece se zkušeným průvodcem.
Nejstarší prales světa Daintree
Petr Musílek
Garant destinace Austrálie

"Austrálie mě dostala svou energií, pestrostí a pohodovým přístupem místních."

neváhejte se na nás obrátit
+420 211 222 697, +420 731 184 762

Ráj milovníků exotické přírody

Po australském vědci, geologovi a nadšeném fotografovi Richardu Daintree je pojmenován nejen tento unikátní ekosystém, ale také místní vodní tok Daintree River nebo nedaleké městečko Daintree.

V parku existuje spoustu různých tras, kde se můžete projít, od těch jednoduchých až po obtížnější. Zajímavá trasa je například Mossman Gorge, stezka Manjal Jimalji nebo Mount Sorrow Ridge Trail. Připravte si fotoaparát, protože uvidíte nádherné výhledy a samozřejmě spoustu druhů zvířat. .

Co se dá v oblasti podniknout

 • Plavba po krokodýlí řece - nejvhodnější dobou na pozorování krokodýlů je duben až prosinec, když je venku ,,zima”, potom totiž nemají potřebu vylézat z vody, jelikož je už dost teplá, aby se v ní ohřáli.
 • Procházky v mangrovových porostech.
 • Pralesní cukrárna s vlastní zmrzlinou.
 • Čajové i kávové plantáže.
 • Koupání v azurové vodě sladkovodních říček.
 • Procházky uprostřed bujné zeleně.
 • Návštěva bělostného mysu Cape Tribulation.
 • Popíjení šťávy z cukrové třtiny.
 • Vyhlídka Cathrin Lookout.
 • Zipline nad pralesem.

NÁŠ TIP

Nejkrásnější je prales v období dešťů - od prosince do dubna. Říčky jsou plné vody a všude je spoustu fauny. ale také minimum turistů.

NÁŠ TIP

 • Exkluzivní ubytování uprostřed pralesa

Usínali jste již někdy v luxusních apartmánech za zvuků deštného pralesa? Tropy severu a Cairns nabízí bohaté možnosti ubytování. V rámci našich zájezdů využíváme kvalitní rodinný hotel přímo v pralese s veškerým komfortem, který očekáváte.

Procházka v sadu s exotickým ovocem

Poznejte různé druhy exotického ovoce nejen z Austrálie, ale i z různých koutů světa jako je Borneo nebo Karibik. Vycházka trvá necelé dvě hodiny a Vy uvidíte domov více než 2 000 různých stromů s chutnými sladkými plody.

NÁŠ TIP

Chystáte se do Austrálie? Stáhněte si našeho Velkého průvodce Austrálií ZDARMA!
Dozvíte se, kdy a kam vyrazit z hlediska počasí, kde nafotit klokany a koaly, co rozhodně ochutnat a vypít, tipy a triky místních, které pláže nevynechat, kudy na skrytá místa bez turistů a mnoho dalšího.
Ke stažení ZDE.

Nejstarší prales světa Daintree - Proč je tak unikátní?

Daintree je unikátním příkladem hlavních vývojových stádií v evoluci Země a také neocenitelnou pokladnicí rostlinných a živočišných druhů. Vždyť zde najdeme přes 12 000 druhů hmyzu a přes 65% všech australských druhů motýlů i netopýrů, dále také vzácné obří nelétavé ptáky kasuáry přilbové, rudé klokany, koaly, tropické papoušky a unikátní druhy exotického vodního ptactva – a to vše na rozloze menší než 1% rozlohy Austrálie!

V pralese se také nachází proslavený mys Tribulation, kde slavný kapitán James Cook ztroskotal při své cestě podél pobřeží východní Austrálie. Mys Tribulation nabízí krásná místa k procházkám. Při troše štěstí můžete ve volné přírodě pozorovat obřího nelétavého ptáka KASUÁRA PŘILBOVÉHO.

Zájezdy do Austrálie

Veškeré naše originální programy pro skupiny a jednotlivce naleznete v sekci ZÁJEZDY AUSTRÁLIE.

Nejstarší prales světa Daintree - zajímavosti

 • Některé části byly v roce 1988 zapsány na seznam UNESCO jako tzv. Wet Tropics Of Queensland. Jedná se o jediné místo na světě, kde se prales setkává s korálovým útesem (Velký bariérový útes, též na seznamu UNESCO).
 • S odhadovaným stářím okolo 135 mil. let je Daintree nejstarším pralesem světa.
 • Podél pralesních řek rostou různé druhy mangrovníků, které filtrují vodu z řek. Čistá voda je životně důležitá pro vývoj korálů Velkého bariérového útesu. Mezi mangrovovými porosty vede krásná procházka, kde se pohybujete po dřevěných chodníčcích v půlmetrové až metrové výšce.
 • Při příjezdu do Daintree se svezete malým přívozem přes řeku Daintree River – jediným řetězovým přívozem v tropické Austrálii.

Noční vycházka do pralesa s průvodcem

Nenechte si ujít noční procházku do hlubin pralesa, kterou organizujeme přímo od luxusního ubytování. Můžete pozorovat exotickou faunu a flóru při 3 hodinovém výletě do hlubin pralesa se zkušeným průvodcem.

NÁŠ TIP

Nezapomeňte na dostatečné vybavení. Čekají Vás totiž vydatné srážky, vysoká vlhkost, náhlé změny počasí a hlavně pozor na čtyřhranky a krokodýly. .

 
AKTUÁLNĚ