JSME GARANTEM PRŮVODCE NATIONAL GEOGRAPHIC

JSME LICENCOVANÍ SPECIALISTÉ NA AUSTRÁLII

mapa austrálie

Top Austrálie

Nejstarší prales světa Daintree

SVĚTOVĚ UNIKÁTNÍ EKOSYSTÉM

Tropický prales Daintree je nejstarší deštný prales světa, rozkládající se na ploše zhruba 1200 čtverečních kilometrů severně od města Cairns. Spolu s Velkým bariérovým útesem tvoří unikátní ekosystém - jediné místo na Zemi, kde se prales setkává s korálovým útesem.

RÁJ MILOVNÍKŮ EXOTICKÉ PŘÍRODY

Mangrovové porosty, sladkovodní řeky, nelétaví kasuáři i věhlasní predátoři tropické Austrálie – slanovodní krokodýli. Vyjížďkou po pralesní řece se zkušeným průvodcem je možné pozorovat tyto nádherné tvory přímo v jejich přirozené prostředí.


Po australském vědci, geologovi a nadšeném fotografovi Richardu Daintree je pojmenován nejen tento unikátní ekosystém, ale také místní vodní tok Daintree River nebo nedaleké městečko Daintree.

NOČNÍ VYCHÁZKA DO PRALESA S PRŮVODCEM

  • noční pozorování exotické fauny s místním biologem

Nenechte si ujít noční procházku do hlubin pralesa, kterou organizujeme přímo od luxusního ubytování. Můžete pozorovat exotickou faunu a flóru při 3 hodinovém výletě do hlubin pralesa se zkušeným průvodcem.


NEJSTARŠÍ PRALES SVĚTA DAINTREE - PROČ JE TAK UNIKÁTNÍ?

Daintree je unikátním příkladem hlavních vývojových stádií v evoluci Země a také neocenitelnou pokladnicí rostlinných a živočišných druhů. Vždyť zde najdeme přes 12 000 druhů hmyzu a přes 65% všech australských druhů motýlů i netopýrů – a to vše na rozloze menší než 1% rozlohy Austrálie!

V pralese se také nachází proslavený mys Tribulation, kde slavný kapitán James Cook ztroskotal při své cestě podél pobřeží východní Austrálie. Mys Tribulation nabízí krásná místa k procházkám. Při troše štěstí můžete ve volné přírodě pozorovat obřího nelétavého ptáka KASUÁRA PŘILBOVÉHO.


NEJSTARŠÍ PRALES SVĚTA DAINTREE - ZAJÍMAVOSTI

Některé části byly v roce 1988 zapsány na seznam UNESCO jako tzv. Wet Tropics Of Queensland. Jedná se o jediné místo na světě, kde se prales setkává s korálovým útesem (Velký bariérový útes, též na seznamu UNESCO).

S odhadovaným stářím okolo 135 mil. let je Daintree nejstarším pralesem světa.

Podél pralesních řek rostou různé druhy mangrovníků, které filtrují vodu z řek. Čistá voda je životně důležitá pro vývoj korálů Velkého bariérového útesu.

Při příjezdu do Daintree se svezete malým přívozem přes řeku Daintree River – jediným řetězovým přívozem v tropické Austrálii.


 

Tip: 
  • Exkluzivní ubytování uprostřed pralesa

Usínali jste již někdy v luxusních apatrmánech za zvuků deštného pralesa? Tropy severu a Cairns nabízí bohaté možnosti ubytování. V rámci našich zájezdů využíváme kvalitní rodinný hotel přímo v pralese s veškerým komfortem, který očekáváte.