JSME GARANTEM PRŮVODCE NATIONAL GEOGRAPHIC

JSME LICENCOVANÍ SPECIALISTÉ NA AUSTRÁLII

mapa austrálie

Top Austrálie

Uluru (Ayers Rock)

TO NEJLEPŠÍ Z AUSTRALSKÉ POUŠTĚ

Uluru - mnohdy označován za rudý střed Austrálie - patří k tomu nejzajímavějšímu, co můžete v Austrálii vidět. Majestátní monolit ve středu Austrálie opředený tajemnými pověstmi by ve Vašem itineráři určitě neměl chybět.

TAJEMNÉ LEGENDY I DIVOKÁ PŘÍRODA

Uluru leží v národním parku Uluru - Kata Tjuta National Park, zapsaném na seznamu světového dědictví UNESCO. Monolit Uluru představuje pro domorodé obyvatele posvátnou půdu a je součástí širokého náboženského systému.


Nedaleko od Uluru se nachází další mýtické místo původních obyvatel Austrálie - soutěsky Kata Tjuta a dále také legendární Kings Canyon.

Uluru leží v národním parku Uluru - Kata Tjuta National Park (UNESCO), který je částečně spravován místními domorodci lidu Anangu patřících ke kmenům Pitjantjatjaraa a Yankunytjatjara.


ULURU - HLAVNÍ AKTIVITY

  • západ a východ slunce

Nejlepší je navštívit Uluru brzy ráno nebo při soumraku, kdy můžete sledovat měnící se barvy majestátního monolitu.

  • stezka dospívajících mužů
Tip: 

ULURU - ZÁŽITEK NA CELÝ ŽIVOT

Pro ty z Vás, kteří chtějí zažít něco opravdu výjimečného doporučujeme slavnostní a la carte večeři pod hvězdami SOUND OF SILENCE (Zvuky Ticha). Večeře je servírována nedaleko posvátné hory Uluru, uprostřed pouště.

Menu se skládá z tradičních australských pokrmů: klokan, emu, krokodýl. Po večeři Vám bude místní aboriginský průvodce vyprávět legendy z doby Dreamtime a seznámí Vás s mýtickým stvořením světa, jak o něm hovoří aboriginské legendy. Oblíbenou aktivitou po západu slunce je také "stargazing", tedy pozorování noční oblohy s výkladem.