Tasmánie

Tasmánie

Tasmánie uchvátí na první pohled každého opravdového cestovatele svojí panenskou přírodou, dramatickým pobřežím, hustými pralesy a majestátními horami s ledovcovými jezery.

 • Tamní příroda Tasmánie je zde chráněna zápisem UNESCO.
 • Z unikátní fauny Tasmánie zde můžete narazit např. na tasmánského čerta, ptakopyska podivného nebo několik druhů klokanů.
Tasmánie
Petr Musílek
Garant destinace Austrálie

"Austrálie mě dostala svou energií, pestrostí a pohodovým přístupem místních."

neváhejte se na nás obrátit
+420 211 222 697, +420 731 184 762
Tasmánie

Tasmánie - ideální alternativa

Tasmánie je ideální alternativa pro ty, kteří se nedostanou na Nový Zéland.
Tato země nabízí v menším měřítku podobné scenérie jako novozélandský jižní ostrov.
Tasmánie je také rájem sportovců - dají se zde podniknout vycházky a treky nejrůznější obtížnosti - od půldenních až po náročné několikadenní přechody.

ostrov Bruny

Ostrov Bruny

Ostrov Bruny je místem vyhlášeným pro své přírodní krásy, a to nejen na pevnině, ale také v jeho pobřežních vodách.
Oblast se rozkládá u jihovýchodního pobřeží Tasmánie a je pohodlným jednodenním výletem z Hobartu. Bruny Island je oblíbeným místem k pozorování velryb, a také tradičním domovem buřňáků i tučňáků nejmenších, jejichž hnízdiště lze pozorovat v úzké úžině cestou k bělostnému majáku na jižním pobřeží ostrova.

A znalci gastronomie? Ti zde navštěvují tradiční pekárnu a výrobnu sýrů ze zdejšího lahodného mléka i ústřicovou farmu nedaleko přístaviště zmíněného trajektu.

Ostrov Bruny

Ostrov Bruny a zvířata

Své bohatství skýtají však i zdejší pobřežní vody – nejlépe je poznáte z paluby místní společnosti Bruny Island Cruises (wildlife Eco Cruise), kde se seznámíte s delfíny, albatrosy, tuleni, mohutnou mořskou trávou i bizarními skalními útvary na pobřeží.

Tasmánie

TOP treky a túry v Tasmánii

 • Cape Roul Walk - kratší, 5-hodinová túra na Tasmanském poloostrově nabízí fantastické pohledy na dramatické pobřeží, vířící moře a tyčící se útesy. Vhodné pro všechny úrovně.
 • Okruh národního parku Freycinet - během 2-3 dnů poznáte na necelé 30km trase jedny z nejkrásnějších pláží v celém zemi obklopeni nedotčenou přírodou národního parku. Stany, jídlo a vybavení je nutné brát s sebou - na treku není ubytování.
 • Overland Trek - legendární, 6-denní trek považován ze jeden z nejlepších na celém světě. Pozor - díky popularitě a vstupním limitům je nutné si koupit povolení ke treku předem. Také je nutné si vzít stany a jídlo - na treku není žádné ubytování.
Tasmánie

Za kulturou do Tasmánie

V Hobartu naleznete jeden z nejvyhlášenějších kulturních skvostů v celé Austrálii - muzeum MONA. Samotná stavba je architektonickým skvostem. Největší soukromé muzeum v celé zemi je posazeno do pískovcového útesu a nabízí umění hodně provokativního rázu.
V muzeu naleznete také jednu z nejlepších restaurací ve městě s vinným sklepem plným lokálních vín.

Tasmánie

Troška tasmanské historie

Historie Tasmánie, zvaná po dánském mořeplavci Abel Tamsanovi, je úzce spjatá s odsouzenci.
Více než 70,000 žen, mužů a dětí sem bylo deportováno během raného 19.století a doposud je možno zde nalézt množství budov jemi postavených.

Mezi nejznámější patří věznice Port Arthur Historic Site. Naleznete zde více jak 30 budov postavených odsouzenci v letech od založení 1830 až po uzavření vězení v roce 1877.
V dnešní době je celý komplex jednou z nejvíce navštěvovaných památek v celé Tasmánii.

Tasmánské víno

Vyhlášené vinice

Tasmánské víno si získalo oblibu mezi milovníky kvalitního červeného vína.

 • Pinot Noir soutěží s novozélandskými víny.
 • Do historie vinařství se slavně zapsal také český emigrant Josef Chromý, který se může pochlubit jedním z nejkvalitnějších vín z celé Tasmánie.
 • Z tohoto důvodu jsou tasmánské vinice součástí našeho vinařského zájezdu.

HOBART - NÁŠ TIP

Cestou do muzea místo autobusu si naskočte na trajekt. Díky své pobřežní lokaci v Hobartu naleznete autobusy, tak trajekty, ze kterých se Vám naskytnou jedinečné výhledy na město.

Tasmánie

Hobart

I přes svou relativně malou velikost je město je synonymem pro kulturní život s pulzujícím kulinární scénou. S přímými lety z Melbourne, Sydney a Brisbane je Hobart, vzdálený pouze 20min od letiště, není divu, že je to město vyhlášené nejen mezi australskými návštěvníky.

TOP TIPY co dělat v Hobartu:

 • Ochutnejte fantastické delikatesy z místních farem
 • O víkendu navštivte vyhlášené trhy Salamanca
 • Obdivujte moderní umění v muzeu MONA
 

TIPY na restaurace v Hobartu:

Franklin je vysoce oceňovaná restaurace nacházející se ve staré novinové budově, kde si dokonce dělají vlastní sýry, sušené masa a chleba.

Aloft s pozicí přímo na nábřeží nabízí jedny z nejvíce magických pohledů na přístav. Pochutnat si zde můžete na menu skládajícího se pouze z lokálních surovin a přitom sledovat kuchaře, který vám jídlo doslova před vámi uvaří.

Small-fry nabízí sice malinké prostory, za to kvalitou jejich jídel určitě nebude zklamaní. Populární u místních hlavně na snídaně a branče. Zkuste jejich dokonalé snídaňové kaše či zastřená vejce s holandskou omáčkou.

Tasmánie

HOBART - NÁŠ TIP

Za pouhých 20 minut z centra města se dostanete na vrcholek hory Mt. Wellington ve stojmenném národním parku nacházející se nad městem.
Pohled na Hobart z této vyhlídky je nezapomenutelný. V parku se také můžete projít po značených stezkách či si udělat BBQ na místních grilech.
Vstup je zdarma a park nemá otevírací doby.

 

ZAJÍMAVOST: Z Hobartu na Antarktidu

Při troše štěstí se Vám v Hobartu může naskytnout pohled na titány ve světě lodí.
Právě z Hobartu díky své poloze vyplouvají výzkumné a turistické lodě směřující na Antarktiku. Vidět takový ledoborec v přístavu se jen tak nezapomíná.

 

Ochutnejte tasmanské vyhlášené delikatesy

Hobart je doslova ráj pro všechny gurmány.
Ať už jde o ochutnání čerstvý útřic přímo z paluby, nebo čerstvého malinového koláče na nedělním ranním trhu či delikátního steaku v Michelinské restauraci - Tasmánie Vás svým jídlem určitě nezklame.
S kvalitními restauracemi doslova na každém rohu, víkendovými trhy s lokálními výrobky, a bohatým výběrem čerstvých ryb je Hobart australským gurmánským šampionem.

Mohlo by Vás zajímat

Divokou přírodu najdete v Austrálii například v národním parku Kakadu nebo v nejstarším pralese na světě Daintree .

Doporučujeme cestovat na vlastní pěst. Vyberte si ze široké nabídky vozů a karavanů od našich dodavatelů. K pronájmu kromĚ spousty rad a tipů získate GPS (budete ho potřebovat, na mnoha místech není signál) a průvodce od Lonely Planet. Půjčení aut v Austrálii
Pronájem karavanů v Austráli

Pohoří Cradle

Tasmánie - zajímavosti

Pohoří Cradle

 • Masivní pohoří v srdci ostrova nabízí skvělé možnosti k trekování. Doporučujeme jednodenní túry z městečka Mt. Cradle nebo Lake St. Clair, kde můžete obdivovat horské scenérie a ledovcová jezera.

Freycinet národní park

 • Pobřežní národní park na východě se slavnou pláží Wineglass Bay je vhodný pro procházky podél dramatického pobřeží. Nejzajímavější je dvouhodinová túra ke slavné Wineglass Bay, nebo projížďka na kajaku v zátokách národního parku.

Tasmanův poloostrov

 • Poloostrov s hustými lesy se stal v 19. stoletím vězením pro nenapravitelné trestance, kteří se provinili vůči zákonu v pevninské Austrálii. Můžete zde navštívit historickou věznici v Port Arthur, rybařit v moři nebo na řekách nebo trekovat v různých oblastech národního parku Tasman NP.
Tasmánie

NÁŠ TIP

Tasmánii je nejvhodnější navštívit v období mezi prosincem a dubnem.
Pozdní léto (únor a březen) je většinou bez dešťů a velmi slunečné. Pro návštěvu Tasmánie je vhodné si vyčlenit minimálně 1 týden Vašeho času.
Ostrov je rájem milovníků pěších túr.
Ostrov je rájem milovníků pěších túr - vyberte si z krátkých krátkých půldenních a jednodenních výletů do divočiny nebo nebo ultra-náročné vícedenní treky v pralesech na jihozápadním pobřeží.

Ekologické farmy

Jídlo a pití jsou bezesporu jedním z důvodů, proč je Tasmánie tak oblíbená mezi turisty z celého světa.

 • Místní ryby, ústřice a další mořské plody jsou proslavené po celém světě.
 • Ostrov údajně omývá jeden z nejčistčích oceánů, který na jihu hraničí s Antarktidou.
 tasmánský čert

Fauna a flóra

Tasmánie je jediné místo na světě, kde se můžete setkat s ojedinělým vačnatcem - tasmánským čertem, kterého možná znáte z pohádek od Walta Disneyho.

Dále se zde vyskytují unikátní druhy kapradin a velkých borovic Kauri, které můžete najít pouze na Novém Zélandu nebo v Queenslandu. Jedná se o druhý největší strom na světě.

 

Wine glass Bay

Jak už název napovídá, pláž u záliv ve tvaru vinné sklenice byla zařazena mezi TOP 10 pláží na celém světě. Se svými blankytně modrými vodami a obklopena růžovými granitovými vrcholky hor patří mezi nejvíce fotografovanými ikonami celé Tasmánie.

Tasmánie

Wine glass Bay - NÁŠ TIP

Nejkrásnější pohled na záliv je z vyhlídky, na kterou se lze dostat po 2 hodinách odvstupní brány parku.
Jen pozor - terén je hodně příkrý a skalnatý a tak vhodná sportovní obuv s protikluznou podrážkou se vám určitě bude hodit.

Tasmánie

Bay of Fires

Táhnoucí se přes více jak 50km podél východního pobřeží, záliv Bay of Fires jen něco jako přímořským rájem Tasmánie. Lonely Planet dokoncela vyhodnotila záliv jako TOP světovou destinací.
Díky až neuvěřitelně čistým vodám, cukrově bílému písku a minimu turistů si zde budete připadat jako jediný, co sem kdy vůbec vkročili.

ZAJÍMAVOST:
Kapitán Tobias Furneaux pojmenoval záliv v roce 1773 podle požárů, které na plážích zakládali původní aboriginští obyvatelé. V dnešní době je název spojován s oranžovo-červeným zabarvením granitu, které je způsobeno porostem lišejníku.

 
AKTUÁLNĚ