Velký bariérový útes

Největší korálový útes na světě

Velký bariérový útes je největší korálový útes na světě a patří ke klasickým symbolům Austrálie. Táhne se podél východního pobřeží celých 2000 km a má asi 600 ostrovů. Od roku 1981 je celý útes pod ochranou UNESCO.

 • Je to jediná stavba živých tvorů viditelná z Měsíce.
 • Zažijte nejbohatší a také nejbarevnější společenství jaké známe – korálové útesy.
Velký bariérový útes
Petr Musílek
Garant destinace Austrálie

"Austrálie mě dostala svou energií, pestrostí a pohodovým přístupem místních."

neváhejte se na nás obrátit
+420 211 222 697, +420 731 184 762
Manta obrovská

Velký bariérový útes - zajímavosti

 • 360 druhů tvrdých korálů 1/3 měkkých korálů vyskytujících se na světě.
 • 4000 druhů ústřic.
 • 1500 druhů mořských hub 800 druhů echinoderms.
 • 500 mořských řas.
 • 23 druhů mořských savců.
 • 6 druhů mořských želv.
 • Hvězdice trnitá je největší predátor, který ničí korálové útesy.
 • PLAVBY NA ÚTES

POTÁPĚČSKÁ LICENCE

Pokud nevlastníte potápěčskou licenci a máte zájem, existuje mnoho cest, jak ji získat:

 • Open water diving licence – druh licence pro začátečníky, kterou můžete získat během 3 až 4 dní přibližně za 350 AUD (cca 7 000 Kč).
 • Advance open water diver – druhý stupeň pro pokročilé.
Let vrtulníkem

Adrenalinové aktivity

Tropy severu nabízejí adrenalinové sporty jako let vrtulníkem nebo skok s padákem nad útes. Přistání na pláži je další aktivita, kterou můžete vyzkoušet.

Víte, že..

Slavný animovaný film - Hledá se Nemo, který mimochodem dostal Oskara za nejlepší animovaný film roku 2004 se odehrává právě na tomto útesu?

Velky barierový útes

Nejstarší prales světa přímo u útesu

 • Mangrovy, plavba na krokodýly, liduprázdné pláže.

V tropech severu tvoří Velký bariérový útes unikátní ekosystém spolu s nejstarším pralesem světa DAINTREE. Je to jediné místo na Zemi, kde se prales setkává s korálovým útesem. Navštivte toto úžasné místo, prozkoumejte říčky pralesa na ocelové lodi, kde můžete hledat velké krokodýly nebo se projděte nočním pralesem s průvodcem a poznejte exotickou faunu.

 • TIPY a ZAJÍMAVOSTI o deštném pralese Daintree.

NÁŠ TIP

Po období březosti, která trvá celý rok, připlavou v červnu VELRYBY PLEJTVÁK MYŠOK do teplých vod porodit svá mláďata. Samci kvůli páření vábí samice okázalým zpěvem. Za těmito úžasnými tvory se můžete vydat v měsících červen a červenec s několika operátory, kteří Vám umožní plavání s velrybami.

Plavba na plachetnici

S větrem v plachtách

Jestliže máte zkušenosti s plachtěním, můžete si pronajmout loď. Pronájmy jachet / katamaránů zajišťujeme právě v oblasti Whitsundays . Neméně oblíbenou činností jsou pronájmy jachet s kapitánem. Dokonce si můžete řídit loď sami, jestliže máte zkušenosti s řízením jachet. V Austrálii totiž nepotřebujete žádnou licenci ani zkoušky. K dispozici jsou lodě všech světových značek. Plachtění s kapitánem je vhodné pro menší skupinku osob (4 osoby). Lodě samotné jsou dostatečně pohodlné a komfortní.

 • Většina lodí má gril a výjimkou není ani televize s DVD přehrávačem.
 • Vody kolem ostrovů Whitsundays patří k nejbezpečnějším v Austrálii.

Zájezdy do Austrálie s návštěvou Velkého bariérového útesu

Veškeré naše originální programy pro skupiny a jednotlivce naleznete v sekci ZÁJEZDY AUSTRÁLIE.

Šnorchlování a potápění

Šnorchlování a potápění

Nejznámější destinace pro šnorchlovací a potápěcí výlety je bezesporu Cairns - centrum tropického severu. Odtud můžete vyrazit na 1 denní výlet na šnorchlování/potápění, který můžete prodloužit až na 7 denní potápěčskou expedici..

Další možností jsou výlety z malebného městečka Port Douglas, odkud vyjíždějí lodě k ostrovům Michelangelan Cay nebo na vzdálenější místa na neporušené části Velkého bariérového útesu jako je Osprey Reef nebo Ribbon Reef.

Jestliže se nechystáte do Cairns, nebo jste se do tropů severu vydali autem podél pobřeží, nemůžete vynechat oblast Whitsundays - 74 panenských ostrovů s jednou z nejkrásnějších pláží světa Whitehaven Beach a spoustou ryb nebo jediný korálový ostrov s lagunou - Lady Musgrave - z Bundabergu, kde útes začíná.

Pro profesionální potápěče jsme připravili několik programů s potápěním, výletem na neporušená místa Velkého bariérového útesu, potápěčské expedice za velrybami, žraloky a kanicem obrovským.