JSME GARANTEM PRŮVODCE NATIONAL GEOGRAPHIC

JSME LICENCOVANÍ SPECIALISTÉ NA AUSTRÁLII

mapa austrálie

Top Austrálie

Australské Alpy

NEJVYŠŠÍ POHOŘÍ AUSTRÁLIE

Australské Alpy jsou nejvyšším pohořím Austrálie. Jedná se o jedno z mála míst v Austrálii s občasným výskytem sněhu. Geniální, že i v Austrálii lze najít lyžařské terény!

HORSKÉ SCENÉRIE, LESY A JEZERA

Australské Alpy nabízí exotickou faunu i flóru, malebné krajiny hor, lesů, horských strání i čistých jezer. Pohoří dominuje vrchol Mt. Kosciuzsko o nadmořské výšce 2228 m. n. m.

 


Australské Alpy jsou součástí Velkého předělového pohoří, které se táhne od severního Queenslandu po centrální Victorii v celkové délce přes 3000 kilometrů.

Australské Alpy jsou jediné australské pohoří, jehož vrcholové části přesahují nadmořskou výšku 2000 m n. m. Na tomto unikátním území se nacházejí rozvodí řek a toků vlévajících se na východ do Tichého oceánu, a dále řek a potoků tekoucích do vnitrozemí, spadajících do říčního systému řeky Murray či dalších toků.

Součástí Alp jsou i Sněžné hory (Snowy mountains) v Novém Jižním Walesu.


AUSTRALSKÉ ALPY - ZAJÍMAVOSTI

  • Věděli jste, že se ve Sněžných horách každoročně v srpnu běhá závod na lyžích? Trasa měří 42 km a závod je navíc i součástí stejného seriálu jako Jizerská padesátka! (Klokaní pohár).
  • V září 2009 zasáhla oblast jihovýchodního pobřeží Austrálie fenomenální písečná bouře, která mj. zbarvila sníh ve Snowy Mountains do oranžova.

 

Tip: 

WombatBěhem našich zájezdů je kromě výstupu na nejvyšší horu Austrálie oblíbené australské rožnění různých druhů mas pod horskými stráněmi. Navíc se cestou občas zastavujeme na tajném místě, kde lze ve volné přírodě pozorovat plaché vombaty, kteří jsou jedním z australských druhů vačnatců.

Nejvhodnější dobou k návštěvě Australských Alp je jaro, poněvadž kvetoucí květiny nádherně barví okolní stráně a tající voda dává tušit, že zima již končí svou nadvládu.