JSME GARANTEM PRŮVODCE NATIONAL GEOGRAPHIC

JSME LICENCOVANÍ SPECIALISTÉ NA AUSTRÁLII

mapa austrálie

Turistická víza do Austrálie

TURISTICKÁ VÍZA ZDARMA

Turistická víza do Austrálie zajišťujeme v rámci našich služeb ZDARMA. Využijte náš jednoduchý online systém pro podávání žádosti o vízum a usnadněte si dovolenou v Austrálii.

PODMÍNKY POBYTU

Klasické turistické vízum do Austrálie (eVisitor) má platnost 1 rok, přičemž délka jednotlivých (opakovaných) pobytů nesmí přesáhnout 3 měsíce.

Zajištění víza s Go2Australia - výhodyTuristická víza do Austrálie

  • vízum zajišťujeme zpravidla během 7 dnů,
  • formulář Go2Australia je v českém jazyce,
  • v rámci našich služeb zajišťujeme turistická víza ZDARMA,
  • dlouhodobě jsme v kontaktu s australskými úřady a případné problémy ohledně udělování víz jsme schopni operativně vyřešit.

Potřebné dokumenty
Pro podání žádosti o vízum není potřeba nikam zasílat cestovní pas. Vízum Vám bude uděleno elektronicky a obdržíte jej během 7 dní e-mailem. Pozor! Veškeré vyplněné údaje ve formuláři se musí shodovat s cestovním pasem s platností minimálně 6 měsíců po ukončení pobytu v Austrálii.

Délka a platnost
Klasické turistické vízum do Austrálie (eVisitor) má platnost 1 rok, přičemž délka jednotlivých (opakovaných) pobytů nesmí přesáhnout 3 měsíce.

Poplatek
v rámci našich služeb zajišťujeme turistická víza ZDARMA, při zajištění samotného víza účtujeme manipulační poplatek 400 CZK/vízum.


Turistická víza do Austrálie, formulář Vízový formulář Go2 Australia

Před odesláním formuláře pečlivě zkontrolujte, zda se všechna vyplněná data shodují s údaji v platném cestovním pase (především jméno, příjmení, datum narození a číslo pasu). Jakákoliv chyba může vést k zamezení vstupu do země.

Osoby starší 70 let a osoby nezletilé - vízum do Austrálie
U žadatelů starších než 70 let si mohou australské úřady vyžádat speciální lékařské vyšetření. Úřady také mohou dále vyžadovat smlouvu o cestovním pojištění. V tomto případě nás kontaktujte pro bližší informace.

U žadatelů mladších 18 let (bez doprovodu) je nutné navíc doložit:

  • vyplněný formulář 1229 (notářsky ověřený)
  • souhlas necestujícího rodiče o vycestování nezletilého (notářsky ověřený)
  • kopii pasu necestujícího rodiče
  • kopii rodného listu cestujícího (notářsky ověřenou)

Dále si ambasáda může vyžádat výpisy z bankovního účtu, potvrzení o zaměstnání, zvací dopis apod. Pro bližší informace nás kontaktujte.

Adresa velvyslanectví:

Velvyslanectví Australského společenství

Mattiellistrasse 2
 Vienna 
1040

Tel.: 00431 506 740


odkaz na stránky velvyslanectví: https://austria.embassy.gov.au/vien/aboutus.html

Velvyslanectví České republiky v Austrálii

Embassy of the Czech Republic

8 Culgoa Circuit, O'Malley

Canberra

Tel.: 0061–2–62901386


Celní a pasová kontrolaTuristická víza do Austrálie, tabule

Při příletu musíte celnímu úředníkovi předložit  pas, dokument s vízem a vyplněnou příletovou kartu a letenku.

Při celní a pasové kontrole se můžete setkat s otázkami týkajícími se Vašeho pobytu. Celní úředníci jsou většinou příjemní a vykonávají svojí práci objektivně. Největší problémy mohou nastat, když neposkytnete pravdivé údaje. Čeká Vás pak zpravidla správní pokuta, která může dosáhnout až několika stovek dolarů. Australští celnící jsou v tomto ohledu nekompromisní.


Turistická víza do Austrálie, Adelaide Dovozní restrikce a omezení v Austrálii

Austrálie je známá svou striktní ochranou hranic. Důvodem pro zvýšenou kontrolu je specifická flóra a fauna, kterou nenajdete jinde na Zemi. Dovozní restrikce se vztahují na léky, finanční prostředky v hotovosti nad 10 000 AUD, tabákové výrobky, alkohol a spotřební zboží. Více informací naleznete zde

Zákaz dovozu
Do Austrálie je zakázán dovoz ilegálních měkkých a tvrdých drog (marihuana, cannabis, heroin, kokain a amfetaminy), pornografie a padělků.

Karanténa
Vztahuje se na živočišné produkty, čerstvé jídlo a pečivo, rostliny, biologický materiál, starožitnosti atd. Více informací zde

Tip: 

Zvláštní pozornost věnujte čistotě Vaší obuvi a vybavení. Při příletu se musíte dostavit na karanténu, kde se Vás zeptají, zda nemáte například campingové vybavení. V kladném případě musí být zcela čisté. Když nebude, tak ho budete muset jednoduše na místě vyčistit. To samé platí pro Vaší obuv. Dbejte proto prosím nezbytné čistoty.