Města Austrálie

Města Austrálie

Austrálie je právem označována za jeden z nejkrásnějších kontinentů. Není to však pouze divoké vnitrozemí s přírodními krásami, které vás uchvátí. Jsou to také jednotlivá města, které rozhodně mají co nabídnout.

  • Obyvatelstvo Austrálie je soustředěno hlavně na pobřeží, kde naleznete velká města.
  • Naopak tomu je ve vnitrozemí, které je z velké části neobydlenou plochou (dvacetimilionová populace Austrálie je ze tří čtvrtin tvořena obyvateli pobřežních měst).
Města Austrálie
Petr Musílek
Garant destinace Austrálie

"Austrálie mě dostala svou energií, pestrostí a pohodovým přístupem místních."

neváhejte se na nás obrátit
+420 211 222 697, +420 731 184 762

NÁŠ TIP

Při své cestě po Austrálii máte jedinečnou možnost navštívit jedna z nejpozoruhodnějších měst světa - kosmopolitní SYDNEY, kulturou nasáklé MELBOURNE, pouštní města rudého středu ALICE SPRINGS a COOPER PEDY nebo centrum tropického severu CAIRNS. Ochutnejte s námi, jak se žije v Austrálii.

Alice Springs - pouštní město

Alice Springs patří mezi jedno z nejzajímavějších australských měst vůbec. Město je nekorunovaným hlavním centrem Severního teritoria a nachází se přibližně 450 km severovýchodně od světoznáméhomonolitu Uluru.

Brisbane

Brisbane je třetí největší město Austrálie, nacházejícím se v okresu Queensland.
Je to důležitým průmyslovým, finančním i dopravním centrem. V Brisbane se nachází námořní přístav i mezinárodní letiště.
Za návštěvu stojí Wheel of Brisbane, největší útočiště medvědů Koala v Lone Pine Koala Sanctuary nebo Story Bridge.

Perth

Perth

Perth - město nacházející se na Západu Austrálie. Se svými 1,7 miliony obyvatel je 4. největší město. Jeho moderní centrum je plné mrakodrapů, nejvyšší až 300 m vysoký. Jde o velice bohaté město, které je zároveň nejbezpečnějším velkoměstem Austrálie. Naleznete zde také písečné pláže, řadu galerií a muzeí.
Trajektem se také z Perthu můžete dostat na ostrov Rottnest, kde můžete potkat klokana Quokka.

Adelaide

Adelaide - hlavní město Jižní Austrálie a 5. největší celkově se 1,3 miliony obyvatel.
Jde o poklidné a umělecké město, známé pro své sportovní, kulturní či hudební události.
Za návštěvu stojí botanická zahrada Adelaide, umělecká galerie Jižní Austrálie nebo Adelaide Oval.

Sydney

Metropole soperou a přístavem, s bělostnými plážemi a skalnatými útesy patří bezesporu mezi nejhezčí města na světě. Sydney je největší australské město ležící na východním pobřeží Austrálie a také nejstarší město v Austrálii, založeno v roce 1788.

Copper Pedy

Hornické město, nacházející se na Jihu Austrálie. Cooper Pedy je známé hlavně pro svou podzemní architekturu - nachází se zde domy vykutané do skály. Naleznete zde podzemní hotely, galerie nebo kostely.

Gold Coast

V překladu Zlaté Pobřeží je město v okresu Queensland. Je rájem pro surfaře, nachází se zde nespočet písečných pláží, na kterých to opravdu žije. Mimo pláže zde naleznete také spoustu zábavních parků a turistických atrakcí. V tomto městě žije okolo 500 000 obyvatel a charakteristické pro něj je pásmo mrakodrapů táhnoucí se podél pobřeží.

Hobart

Hobart - hlavní město ostrova Tasmánie.
Zdejší přístav je lidmi považován za jeden z nejkrásnějších na světě. Hobart v současnosti obývá zhruba 200 000 obyvatel. Ve městě naleznete spoustu zajímavých staveb od historických budov po malebné domky.
Za návštěvu rozhodně stojí Wrest Point, Tasman Bridge nebo výlet na Mt. Wellington.

Melbourne

Melbourne je druhé největší australské město, známé svou poklidnou atmosférou.
Melbourne je také důležitým ekonomickým a průmyslovým centrem Austrálie, nehledě na fakt, že velká spousta návštěvníků přilétá do Austrálie právě přes Melbourne.

Cairns

Cairns je jedním z nejsevernějších měst Austrálie, nachází se zde velice významný přístav, ze kterého vyjíždí lodě k Velkému bariérovému útesu. Nejzajímavější místa v Cairns je ulice Esplanade nebo lanovka vedoucí nad prales, který celé město obklopuje.

Canberra

Canberra

Canberra - hlavní město Austrálie paradoxně nenajdeme na pobřeží. Je největším městem vnitrozemí, postrádá výškové budovy a zachovala si jedinečný nádech venkova - je obklopená buší. Budovy jsou soustředěny do šestiúhelníků či trojúhelníků. Nachází se zde sídlo vlády, nejvyšší soud nebo válečný památník. Za návštěvu stojí Black Mountains nebo stará budova parlamentu.

Darwin

Darwin - hlavní město Severního teritoria. Teploty zde celoročně neklesají pod 25 stupňů.
Město je známé mnoha dlouhými plážemi, neboť leží přímo na pobřeží. Je skvělým výchozím bodem pro návštěvu mnoha Národních parků jako je Národní park Kakadu, Alice Springs nebo Uluru.

 
AKTUÁLNĚ