JSME GARANTEM PRŮVODCE NATIONAL GEOGRAPHIC

JSME LICENCOVANÍ SPECIALISTÉ NA AUSTRÁLII

mapa austrálie

O nás

Austrálie červenec-srpen 2018

Vloni jsme se s manželkou rozhodli, že v roce 2018 vyrazíme v červenci a v srpnu, společně se třemi dětmi, do Austrálie. S přípravou jsme začali zhruba rok před akcí. Většinu cest jsme si zatím zařizovali sami, ale Austrálie se nám, vzhledem k délce cesty, plánovanému rozpočtu i počtu účastníků, zdála přeci jen jako velké sousto. 

Zaujal nás průvodce po Austrálii cestovní kanceláře Go2, proto jsme ji oslovili při plánování dvouměsíční cesty. Spoluprací jsme byli velmi příjemně překvapeni už po prvním setkání. Tereza Vondrová byla velmi příjemná a vstřícná, trpělivě upravovala rezervace a poskytovala nám cenné informace a doporučení, které bychom jinak získávali velmi pracně. Vyhovovalo nám, že cestovka netlačila na pilu a nesnažila se nám nutit věci, o které jsme neměli zájem nebo které jsme si chtěli zajistit sami. Ocenili jsme také pružnost a rychlost, s jakou nám kancelář pomohla, když jsme se dostali během cesty do obtížné situace.  
 
Jak naše cesta probíhala? Začali jsme v Melbourne, během 4 dnů jsme si prohlédli město, podívali se na 12 apoštolů, přesunuli se do Sydney, po čtyřdenní prohlídce města jsme projeli východní pobřeží od Sydney do Cairns, přesunuli se do Darwinu, odtud v terénní toyotě do parků Lichfield a Kakadu. Pobyt jsme zakončili zhruba dvoutýdenní relaxací na ostrově Efate v souostroví Vanuatu. Celkově to byl skvělý a zajímavý výlet. Vzhledem k rozloze kontinentu jsme Austrálii spíš prolétli než prozkoumali, ale i tak to stálo za to. 
 
Cestovní kancelář nám zajistila podstatnou část pobytu, zejména 
  • letenky za velmi příznivou cenu, se solidními leteckými společnostmi, s rozumnými prodlevami mezi lety, 
  • víza, 
  • auta na celý pobyt, hezký obytný vůz za velmi dobrou cenu, 
  • velmi pěkné ubytování v národních parcích Kakadu a Lichfield, v Cairns a v Darwinu, 
  • výlet lodí po bariérovém útesu se šnorchlováním, 
  • výlet na ostrov Tanna s večerním výstupem na sopku Mount Yasur (to byl jeden z nejsilnějších zážitků celého pobytu), 
  • slevové vouchery na řadu atrakcí, například na kabelovou lanovku v deštném pralese u osady Kuranda 
  • pojištění na celou cestu 
Ivo Němeček