JSME GARANTEM PRŮVODCE NATIONAL GEOGRAPHIC

JSME LICENCOVANÍ SPECIALISTÉ NA AUSTRÁLII

mapa austrálie

O nás

Reference srpnové australské dobrodružství 2011

Chtěla bych poděkovat za bezvadně připravené dokumenty i všechny informace,které jsme měli od vás k dispozici, všechno klapalo jak hodinky. I ty telefonické konfirmace jsme zvládli. V sobotu 27. srpna jsme pak šťastně přiletěli, i když z půlhodinovým zpožděním z důvodu nějakého technického problému na letadle (v Soulu letadlo těsně před plánovaným odletem hnedle celé rozebrali, trvalo to celou hodinu).

Ale letušky nebledly, tak to asi nic vážného nebylo. Trochu nepříjemné překvapení nás čekalo na letišti v Ayers Rock, protože vyfasované auto byl automat, ale kolegyně si vzpomněla, že kdysi se v něm jednou svezla, zkusila to a šlo. Jenprvní kruhák jsme objeli zprava. Austrálie se nám moc líbila, jen nebýt té únavné cesty.

Takže ještě jednou díky Vám i panu Musílkovi.

A ještě něco ke zvířeně. Prvního klokana jsem viděli natalíři při té noční šou v Yulaře, pak v Brisbane přejetého na okraji silnice, kdy kamarád konstatoval, že to je neklamné znamení jejich přítomnosti. Ale pak jsme je viděli v divoké přírodě při výletě za papoušky do O´Reyllis, bylo jich celkem 6 i s malým klokaňátkem a přiblížili jsme se tak na 10 m. A pak jsme jich viděli celé hejno v Lone Pine v Brisbane, kde jsme si je i hladili. Samozřejmě jsme se nechali vyfotit s koalou. Při výletě na ostrov North Stradebroke jsme zase viděli hejno delfínů. V Moreton bay jsou prý k vidění velryby, ale kamarád, který tam žije přes 40 let, neviděl ještě ani jednu.

Docela zážitek byl výlet do deštného pralesa Daintree, kde jsme viděli 6 krokodýlů. Dalším příjemným překvapením, bylo že z průvodce Franka se vyklubal Francois, byl to totiž Francouz. Australané byli z jeho angličtiny trochu nesví, ale my jsme mu aspoň lépe rozumněli, navíc vykládal i francouzsky. Při šnorchlování, které jsme absolvovali obě poprvé v životě a napoprvé nám to vůbec nešlo, takže nás instruktor tahal ještě s jednou paní z Nového Zélandu na záchraném člunu, jsme viděli nejen korály a ryby, ale nachomítla se tam i velká želva. Instruktorkou potápění tam pro změnu byla Němka. Žraloky jsme naštěstí viděli jen v Sydney v akváriu.

Velkým zážitkem bylo samozřejmě Uluru. Nahoru jsme nelezli, bylo horko.

Takže ještě jednou děkujeme

Jiřina Dvořáková

Pozn.: Klientce jsme zajišťovali ubytování, pronájmy aut, přeletové letenky, večeři v poušti i itinerář pro jejich dovolenou v Austrálii v srpnu 2011.